ДОСЛІДЖЕННЯ РОЛІ ПСИХОЛОГІЧНОГО СТИМУЛЮВАННЯ ПЕРСОНАЛУ В СОЦІАЛЬНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2017.2.7909Ключові слова:
психологічне стимулювання, персонал, соціальний менеджмент, фармацевтичні організації.Анотація
Мета роботи. Проведення дослідження ролі психологічного стимулювання персоналу в соціальному менеджменті фармацевтичних організацій.
Матеріали і методи. Використано методи наукового аналізу, зокрема його прийоми узагальнення та групування, а також соціологічні методи дослідження.
Результати й обговорення. У ході проведення дослідження зазначено психологічні методи соціального менеджменту, фактори психологічного стимулювання персоналу та визначено наступне: 68,9 % опитаних працівників вказали, що в практичній діяльності фармацевтичних організацій не повною мірою використовуються психологічні прийоми стимулювання персоналу, недостаньо використовується метод щодо формування робочих груп за критерієм психологічної сумісності працівників (72,8 %) та майже зовсім не використовується психологічно-організаційний метод стимулювання персоналу (86,6 %), тобто при організаційному нормуванні та регламентуванні праці майже не враховується індивідуальна психологія працівника.
Висновки. Результати дослідження свідчать про зростання ролі саме психологічного стимулювання персоналу в соціальному менеджменті фармацевтичних організацій, що пояснюється змінами змісту сучасної суспільної праці, її інтелектуалізації та зростанням соціально-культурного й професійного рівня працівників. Визначено, що обов’язковою необхідністю є цінування кожного працівника як окремої особистості, як важливого члена колективу фармацевтичної організації, що має спільні цілі та йде до конкретної мети. Психологічне стимулювання персоналу обов’язково повинно бути застосоване в управлінні фармацевтичною організацією з метою підвищення соціальної активності співробітників.Посилання
Balabanova LV, Sardak OV. Management of personnel. [Управління персоналом] Kiev: Center of educational literature; 2011. Ukrainian.
Druker P. Classical works on management. [Классические работы по менеджменту] Moscow: Alpina Business Books; 2008. Russian.
Kubareva IV, Chmihalo NV, Voronina OM. Formulation of the human resources strategy in the management of pharmaceutical organizations. In: І. V. Kubarev NV Chmihalo OM, Voronina OM. Professional management in everyday life in the development of the market: The materials of the V scientific-practical conference for the international participants (1 November, 2016): Kharkiv: Monograph; 2016. Ukrainian.
Tolochko VM. Staffing of activities of social protection activities in pharmacies. [Кадрове забезпечення діяльності з соціального захисту в аптечних закладах] Kharkiv: National University of Pharmacy; 2015. Ukrainian.
Handiy OO. Personnel management: conceptual definition and development mechanisms. [Управління персоналом підприємства: концептуальне визначення та механізми розвитку] Lugansk: East-Ukrainian University named after V. Dal; 2010. Ukrainian.
Scherbak VG. Innovative aspects of managing labor potential [Інноваційні аспекти управління трудового потенціалу] Kharkiv: Kharkiv National University of Economics; 2009. Ukrainian.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).