СУПУТНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ПРИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2016.1.5952Анотація
На підставі аналізу частоти та структури су-
путніх захворювань при ВІЛ-інфекції встановили, що
найчастішими коінфекціями були вірусні гепатити,
передусім хронічний гепатит С; інфекція, зумовлена
герпесвірусами I-IV типів; рецидивні й тяжкі бактерійні
інфекції органів дихання; ураження шкіри та слизових
оболонок, а також урогенітальні інфекції (хламідіоз,
уреаплазмоз, мікоплазмоз, трихомоніаз, у т.ч. їх по-
єднання). Причому з прогресуванням імунодефіциту
клінічна маніфестація перерахованих недуг закономір-
но частішала, а їх ступінь тяжкості наростав.
Ключові слова: ВІЛ-інфекція, супутні захворюван-
ня, діагностика.
Посилання
Kuznyk B.Y. Ymmunohenez, hemostaz y nespetsyfycheskaia rezystentnost orhanyzma / B.Y. Kuznyk, N.V. Vasylev, N.N. Tsыbykov. − Moskva: Medytsyna, 1999. – 568 s.
Popova Y.A. Sochetanye u bolnoi s VYCh-ynfektsyei эntsefalyta y rasprostranennoho vaskulyta / Y.A. Popova, N.V. Burova // Klyn. medytsyna. – 2000. – № 5. – S. 53-56.
Systemnыi tsytomehalovyrusnыi vaskulyt u VYCh-ynfytsyrovannoho bolnoho / O.A. Tyshkevych, V.Y. Shakhhyldian, S.V. Morozova, V.H. Kanestry // Эpydemyolohyia y ynfektsyonnыe bolezny. – 2001. – № 1. – S. 31-36.
Mezhdunarodnыe rekomendatsyy po lechenyiu koynfektsyy VYCh y hepatyta S [Elektronnyi resurs]. – Rezhym dostupu: http://www.roche.ua/ru_UA/home/healthy/viruses/ghepatit3.html
Tuberkulёz y VYCh. – 07.12.2011 [Elektronnyi resurs]. – Rezhym dostupu: http://www.helpme.com.ua/ru/tb/article/id. 10/cid.7/default.html
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).