ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ І РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ІНФЕКЦІЙНИМ ХВОРИМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2006.4.1247Анотація
Інфекційна служба, незважаючи на її особливу соціальну значимість, є, на жаль, характерним прикладом застою, в якому погрузла наша охорона здоров’я.
Реальна оцінка ситуації, яка склалась в нашій галузі, вимагає термінових перетворень, до яких нас власне і закликають засоби масової інформації, директивні та державні органи, численні вчені, спеціалісти, громадськість.
Можна виділити ряд особливостей і факторів, які характеризують і впливають на ситуацію з інфекційною захворюваністю та станом протиінфекційної служби в Україні, а саме:
- захворюваність населення на інфекційні хвороби, які практично в країнах Західної Європи не реєструються (лептоспіроз, сказ, дифтерія, кашлюк, кір, вітряна віспа, черевний тиф);
- періодичне виникнення спалахів, які уражають сотні людей і особливо дітей (шигельоз, гепатит А, сальмонельоз);
- значний ріст захворюваності на соціально-залежні інфекції (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, хламідіози);
- відсутність в Україні власного виробництва вакцин, сироваток;
- погана матеріально-технічна база інфекційної служби;
- нераціональне використання ліжкового фонду;
- фінансування галузі за залишковим принципом;
- низька санітарна культура населення;
- відсутність правової бази існування інфекційної служби та юридичного захисту її працівників;
- існування санітарно-епідеміологічної служби як надбудови над інфекційною службою;
- неготовність державних органів, медицини до роботи з новими інфекційними хворобами, змінами властивостей збудників.
Отже, дозвольте більш детально зупинитись на окремих вище наведених положеннях.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).