ЛІКУВАТИСЯ З ПРИВОДУ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ У СТАЦІОНАРІ ЧИ АМБУЛАТОРНО – ЩО ДУМАЮТЬ ПАЦІЄНТИ?

Автор(и)

  • M. M. Savula ДВНЗ ”Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського”,
  • N. M. Lopushanska Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер

DOI:

https://doi.org/10.11603/1681-2727.2018.4.9770

Ключові слова:

цукровий діабет, мелатонін, алоксан, глутатіон, антиоксидантна система

Анотація

Мета роботи – з’ясувати ставлення пацієнтів, хворих на туберкульоз легень, до стаціонарного і амбулаторного лікування.

За складеною анкетою проведено опитування 105 хворих на туберкульоз легень. Аналізували склад хворих, їх ставлення до стаціонарного чи амбулаторного лікування, частоту і причини переривання хіміотерапії.

73,3 % опитаних хворих висловилися за доцільність стаціонарного лікування до поліпшення стану здоров’я і знебацилення, мотивуючи це небажанням заражати своїх близьких (таку думку висловили 96,0 % хворих 4-ї категорії) і кращими умовами та більшою, на їх думку, ефективністю стаціонарного лікування. Тільки амбулаторне лікування підтримують 8,6 % опитаних. Перериви в прийманні туберкулостатиків у стаціонарі в 79,2 % випадків були зумовлені їх побічною дією, на амбулаторному етапі в 65,0 % випадків байдужістю хворих за відсутності належного контролю лікування. Аналіз відповідей окремих груп хворих залежно від місця проживання, супровідних захворювань, шкідливих звичок, хіміорезистентності збудника дозволив виділити особливості ставлення цих хворих до лікування, які можуть бути враховані при виборі моделі лікування.

Висновки. При незаперечній необхідності оптимізації ліжкового фонду, повна відмова від початкового стаціонарного лікування до знебацилення і поліпшення стану здоров’я хворого передчасна. Його доцільність зумовлена епідеміологічними, соціальними чинниками, необхідністю встановлення переносності хіміотерапії та її корекції, а також складністю організації амбулаторного контрольованого лікування, особливо в сільській місцевості.

Біографії авторів

M. M. Savula, ДВНЗ ”Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського”,

д. мед. наук, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського

N. M. Lopushanska, Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер

завідувачка 3-го фтизіотерапевтичного відділення Тернопільського облтубдиспансеру

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-01-30

Як цитувати

Savula, M. M., & Lopushanska, N. M. (2019). ЛІКУВАТИСЯ З ПРИВОДУ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ У СТАЦІОНАРІ ЧИ АМБУЛАТОРНО – ЩО ДУМАЮТЬ ПАЦІЄНТИ?. Інфекційні хвороби, (4), 4–9. https://doi.org/10.11603/1681-2727.2018.4.9770

Номер

Розділ

Передова стаття