Роль лімфоцитів та імуноглобулінів класу G в прогнозуванні розвитку місцевих ускладнень гострого панкреатиту
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2017.4.8346Ключові слова:
гострий панкреатит, імуноглобуліни класу G, лімфоцити класу G, ROC-аналіз, ускладнення панкреатиту.Анотація
Мета роботи: визначити діагностичну та прогностичну цінність рівня лімфоцитів та імуноглобулінів класу G для прогнозування розвитку місцевих ускладнень гострого панкреатиту, ризику їх інфікування та необхідності відповідної корекції лікувальної тактики.
Матеріали і методи. Обстежено 30 пацієнтів. Лабораторні та імунологічні дослідження проводили тричі: 1 дослідження – при надходженні; 2 дослідження – на 7-му добу; 3 дослідження – перед виписуванням. Проведено імуноферментний аналіз субкласів IgG (G1, G2, G3, G4) в основній групі дослідження. Аналіз на однорідність основної групи та контрольної групи показав, що при розподілі хворих на групи залежно від віку та статі істотних відмінностей не виявлено (р>0,05), що вказує на їх коректну зіставність та можливість порівняння для виявлення розбіжностей за іншими параметрами.
Результати досліджень та їх обговорення. За даними проведеного ROC-аналізу отримано переконливий доказ щодо здатності прогнозування інтра- та перипанкреатичного скупчення рідини у хворих на гострий панкреатит субкласу імуноглобуліну IgG2. IgG1, IgG3 IgG4 та загальний IgG не мають достатньої прогностичної здатності (р>0,05) і не можуть бути використані у клінічній практиці з даною метою. Площа під ROC кривою для прогностичної здатності IgG2 та рівня лімфоцитів має статистично достовірне значення (р<0,05) та може бути оцінена як середня та добра відповідно. Парне порівняння ROC кривих IgG2 та рівня лімфоцитів між собою показало відсутність суттєвих розбіжностей між ними, отже, у них практично однакові діагностичні можливості. Парне порівняння ROC кривих IgG2 та рівня лімфоцитів стосовно прогнозування необхідності операційних втручань не показало суттєвих розбіжностей між ними та підтвердило найкращі операційні характеристики лімфоцитів.
Посилання
Jing, Li, Wen-Juan, Yang, Lu-Ming, Huang, & Cheng-Wei, Tang (2014). Immunomodulatory therapies for acute pancreatitis. World J Gastroenterol. Dec 7.
Marja-L. Kylänpää, Heikki Repo, & Pauli Puolakkaine (2010). Inflammation and immunosuppression in severe acute pancreatitis. World J Gastroenterol, 16 (23), 2867-2872.
Banks, P.A., Bollen, Th.L. Dervenis, Chs., Gooszen, H.G., Johnson, C.D., Sarr, M.G. [et al.] (2013). Classification of acute pancreatitis. 2012: revision of the Atlanta classification and definitions by international consensus. Gut,62, 102-111.
Sarr, M.G. (2013). 2012: revision of the Atlanta classification of acute pancreatitis. Pol Arch Med Wewn., 123 (3), 118-124.
Sureka, B., Bansal, K., Patidar, Y. & Arora, A. (2016). Imaging lexicon for acute pancreatitis: 2012 Atlanta Classification revisited. Gastroenterol Rep (Oxf), 4 (1), 16-23.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).