Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
  • .

Керівництво для авторів

Журнал виходить 4 рази на рік.

До друку приймаються: наукові, науково-практичні статті, які раніше не публікувались і відповідають тематиці журналу «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», виключно через онлайн-подання:

  • через систему OJS

або шляхом надсилання на електронні адреси:

  • головного редактора – д-ра мед. наук І. Я. Дзюбановського: dzubanovsky@tdmu.edu.ua
  • відповідального секретаря – д-ра мед. наук А. М. Продана: prodan@tdmu.edu.ua
  • journal@tdmu.edu.ua

Оригінали можна подавати українською та англійською мовами. Вони повністю мають відповідати  Recommendations for the Conduct, Reporting, Editing, and Publication of Scholarly Work in Medical Journals та Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing (COPE, DOAJ, WAME та OASPA).

Заява про оригінальність тексту

Щоби мати змогу розпочати процес публікації, автор/ка повинен/нна завантажити під час подання заяву про оригінальність, в якій він/вона заявляє, що запропонована стаття є оригіналом і не була раніше опублікована або подана для публікації.

Вимоги до оформлення статті

Текст статті необхідно подавати як документи Microsoft Word (формат файлу *.docx).

Загальний обсяг статті повинен становити 20–25 тис. знаків з урахуванням таблиць, рисунків, списку бібліографічних посилань і блоку references.

Послідовність розміщення матеріалу, що подається до публікації:

  • назва рубрики, для якої призначено статтю (або редакція визначає її на власний розсуд);
  • індекс УДК;
  • відомості про автора (авторів): прізвище та ініціали українською та англійською мовами, e-mail, ORCID кожного автора;
  • повна назва установи (місця навчання), з якої надходить стаття, українською та англійською мовами. Належність до установи повинна бути пронумерована відповідно до позиції автора та містити (в такому порядку): установа, місто, країна;
  • назва статті без застосування абревіатур (крім загальноприйнятих) – українською та англійською мовами;
  • два структуровані резюме обсягом 1800–2100 знаків українською та англійською мовами, що повинні містити такі елементи: мета роботи, матеріали і методи, результати, обговорення, висновки;
  • ключові слова (від 3 до 8 слів) українською та англійською мовами. Важливо, щоби вони не повторювали слів із заголовка статті, а були термінами, які можна знайти в базі даних MeSH (Medical Subject Headings);
  • текст статті (оригінальні, експериментальні дослідження; з досвіду роботи; погляд на проблему) має бути побудований таким чином:

Постановка проблеми й аналіз останніх досліджень та публікацій у загальному та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень та публікацій (бажано до 10 років), в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор; виділення не вирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття.

 Мета роботи (постановка завдання) – чітко та лаконічно окреслити основну мету роботи.

 Матеріали і методи повинні містити усю інформацію, яка б дала змогу відтворити роботу. Для усіх досліджень – заява (протокол) щодо підтвердження етичного комітету є обов’язковою. Розділ повинен містити інформацію про схему дослідження, пацієнтів (включно критерії включення/виключення) та базові характеристики дослідної групи. При написанні оригінальних дослідних статей необхідно включити опис статистичного аналізу, інформацію щодо статистичного програмного забезпечення, яке використовується для аналізу, оцінки обсягу вибірки та усіх статистичних методів (як описових, так і випадкових). Щодо статистики висновків, у журналі має бути подання як р-значень, так і довірчих інтервалів.

Результати мають містити виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів. Результати, наведені в таблицях або на рисунках, не повинні повторюватися в тексті розширено. Кожну таблицю та рисунок необхідно нумерувати арабськими цифрами (в порядку їх появи у статті). Рисунки можуть бути кольоровими та подаватися у високій роздільній здатності (150 dpi), у форматі tiff або jpeg.

 Обговорення повинно містити тлумачення результатів, а не просто повторне звітування про результати. Ключові моменти, на які необхідно звернути увагу, включають звіт про: основні висновки; порівняння з результатами подібних досліджень, «сильні» та «слабкі» сторони дослідження; невирішені питання/проблеми; майбутні дослідження, які потрібні. Передбачте запитання від читачів і поясніть, чому Ваші результати цікавлять, а потім порівняйте свої результати з результатами інших авторів. Тут дуже корисний той огляд літератури, який Ви зробили. Обговоріть, як Ваші висновки підтримують чи кидають виклик іншим дослідженням.

 Висновки потрібно подавати нумерованими пунктами чи окремими абзацами, що випливають із результатів виконаного дослідження та вирішують поставлену мету роботи.

 Конфліктом інтересів можна вважати будь-який інтерес або відносини, які можуть бути сприйняті як такі, що впливають на об’єктивність автора. Вони обов’язково повинні бути розкриті, якщо мають пряме відношення або безпосередньо пов'язані з роботою, яку автори описують у своєму рукописі. Наявність конфлікту інтересів не перешкоджає публікації. Якщо автори не мають конфлікту інтересів, вони повинні заявити про це під час подання статті та включити відповідну заяву до розділу «Конфлікт інтересів» Якщо конфлікту інтересів немає, то зазначається «Немає».

 Джерела фінансування – гранти, кошти державного бюджету, зовнішні джерела фінансування.

 Внесок авторів:

 – ідея та дизайн дослідження;

 – огляд літератури, написання тексту;

 – концепція дослідження;

 – аналіз та обговорення.

 Перспективи подальших досліджень подавати за потреби останнім абзацом у статті, обсягом до 3-х речень.

Необхідно надсилати два варіанти списку літератури – традиційний і додатковий для закордонних баз даних (блок references).

 Список бібліографічних посилань у тексті статті потрібно оформляти за ДСТУ 8302:2015. Цей розділ повинен містити мінімум 10 та максимум 50 посилань, які необхідно нумерувати в порядку їх вставлення у текст. Бібліографічні посилання використовувати тільки за останні 10 років. Перевагу необхідно віддавати джерелам, що індексуються в базі даних Scopus та Web of Science. Приклади оформлення доступні за посиланням.

Блок references необхідно подавати у форматі Vancouver Style, опис якого можна знайти за адресами. У ньому потрібно повністю повторити перший варіант, але транслітерований латиницею. Для кириличних джерел прізвища авторів і назви журналів наводити згідно з однією із міжнародних систем транслітерації, а назви статей необхідно подавати у перекладі англійською у квадратних дужках. Публікації англійською мовою подавати мовою оригіналу відповідно до вимог Vancouver Style. Назву джерела (журналу, книги, конференції) завжди виділяти курсивом.

Положення про авторські права

Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:

  • залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
  • мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі;

політика журналу дає змогу і заохочує авторів розміщувати роботу в мережі «Інтернет» (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) як перед поданням її до редакції, так і під час редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої статті (див. The Effect of Open Access).

Положення про конфіденційність

Імена та адреси електронної пошти, які вказують користувачі сайту цього журналу, будуть використовуватися виключно для зазначених завдань цього журналу; вони не будуть надані для будь-яких інших цілей або будь-якій іншій стороні.

Редакція виправляє термінологічні, стилістичні, орфографічні, пунктуаційні помилки.

Статті, оформлені без дотримання наведених правил, не реєструються.

Автор несе повну відповідальність за достовірність даних, наведених у статті, й списки літератури.

Публікація статей платна. Вартість вираховується за кількістю знаків, присвоєння індексу DOI оплачується додатково. Точний розмір оплати та банківські реквізити буде надіслано після рецензування роботи.

Журнал індексується у Google Scholar, CrossRef, Index Copernicus, Ulrich's Periodicals Directory, ROAD, BASE (Bielefeld Academic Search Engine).