Особливості застосування ургентної лапароскопії в умовах малопотужної лікарні
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2016.3.6810Анотація
На підставі аналізу статистичних показників роботи хірургічного відділення Болехівської центральної міської лікарні наведено характеристику досвіду застосування лапароскопічних операцій в ургентній хірургії. Автори описали варіанти хірургічної тактики при різних гострих хірургічних захворюваннях. Обґрунтовано необхідність організаційних нововведень, а також підготовки фахівців у малопотужних лікарнях. Зроблено висновок про необхідність розширення застосування малоінвазивних втручань в ургентній хірургії.
Посилання
Akhtamov Dzh. A. Yavlyaet·sya ly tsyrroz pecheny protyvopokazanyem k laparoskopycheskoy kholetsystéktomyy? / Dzh. A. Akhta¬mov, S. A. Azymov, SH. YU. Shomurodov // Éndoskopycheskaya khyrurhyya. – 2006. – № 3. – S. 51.
Boyko V. V. Khyrurhycheskyy podkhod k lechenyyu vnut¬rybryush¬nykh posleoperatsyonnykh hnoynykh oslozhnenyy / V. V. Boyko, Y. A. Kryvoruchko, N. K. Holoborodʹko // Klin. khirurhiya. – 2003. – № 4–5. – S. 10–12.
Dzyubanovsʹkyy I. YA. Dynamichnyy laparoskopichnyy adhezio¬lizys v likuvanni spaykovoyi khvoroby ocherevyny / I. YA. Dzyubanovsʹkyy, O. H. Dykyy // Shpytalʹna khirurhiya. – 2006. – № 3. – S. 33–37.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).