Лапароскопічна герніопластика гриж черевної стінки при нестандартних умовах
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2015.1.4531Анотація
Проведено аналіз хірургічного лікування малоінвазивним способом вентральних гриж черевної стінки у 208 хворих. Відзначено, що у 27 (13,0 %) пацієнтів під час операції виникали нестандартні ситуації, що утруднювали хід операційного лікування. Серед причин на першому місці була лапароскопічна герніопластика післяопераційних вентральних гриж із хронічною спайковою хворобою — 6 (2,9 %) випадків, на другому — рецидивні пахвинні грижі після трансабдомінальної преперитонеальної ендовідеогерніопластики — 5 (2,4 %) випадків; на третьому — фіксовані (невправимі грижі) — 4 (1,92 %); наявність в одному пахвинному каналі косої та прямої “панталонних” гриж — по 4 (1,9 %) випадки кожної; на четвертому — ковзні пахвинні грижі — 3 (1,4 %); на п’ятому — пахвинно-калиткові грижі — 2 (1,0 %).
Крім того, в 11 (5,2 %) пацієнтів, які були прооперовані з приводу пахвинних гриж, було діагностовано поєднану хірургічну внутрішньочеревну патологію, що вимагало розширення хірургічного втручання в обсязі 1—2 симультанних операцій, де на першому місці був хронічний склеротично-інфільтративний холецистит — 6 (2,9 %) хворих, на другому — гінекологічна патологія — 3 (1,5 %); водянка оболонок яєчка — 1 (0,5 %) пацієнт; перекрут жирової підвіски сигмоподібної кишки, що симулював защемлення лівобічної пахвинної грижі, — 1 (0,5 %) хворий. Завдяки розробленим способам операційного лікування даної патології та застосуванню для перито-нізації протеза апарата високочастотного електрозварювання біологічних тканин ЕК — 300 М1 в режимі зварювання вдалося уникнути різного виду ускладнень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).