Спостереження апендикулярного параколярного абсцеса при інтраабдомінальній локалізації апендикса
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2017.4.8250Ключові слова:
пароколіт, абсцес, гострий апендицит, гнійно-септична патологія.Анотація
Мета роботи: недостатня поінформованість лікарів щодо характеру гнійно-септичної патології клітковини заочеревинного простору є головною причиною пізньої діагностики та незадовільних результатів лікування. Найбільш об’єктивні і чіткі, особливо топографо-анатомічні дані в діагностиці гострих запальних захворювань клітковини заочеревинного простору можна отримати на комп’ютерній томографії із контрастуванням.
Казуістика клінічного випадку полягає в тому, що при інтраабдомінальному розташуванні відростка причиною параколярного абсцесу була нориця верхівки апендикса, яка відкривалася в параколярну клітковину, це зумовило необхідність виконання апендектомії через 17 днів після повторного розкриття параколярного абсцесу, що загалом суперечить канонам клінічної хірургії, але, на наш погляд, було єдиноправильним.
Посилання
Shpizel, R.S. & Yaremchuk, A.Ya. (1985). Ostrye vospalitelnye zabolevaniya kletchatki zabryushynnogo prostranstva [Acute inflammatory diseases of the cellulite of the retroperitoneal space]. Kyiv: Zdorovia [in Russian].
Voyno–Yasenetskyy, V. F. (2000). Ocherky gnoynoy khirurgii [Essays on purulent surgery]. Moscow: ZAO “Izdatelstvo BINOM” [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).