ФІЗИЧНІ, ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ М0Н0КАРБ0КСИЛЦЕЛЮЛ03И
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2010.3.2846Анотація
Узагальнено відомості щодо властивостей монокарбоксилцелюлози, які залежать від способу та умов окиснення вихідної целюлози оксидом азоту (IV). Порівняно з целюлозою, монокарбоксилцелюлозі притаманні менший ступінь полімеризації, міцність на розрив та еластичність, що є свідченням часткової деструкції з розривом міжмолекулярних водневих зв’язків в процесі окиснення целюлози. Збільшення вмісту карбоксильних угруповань в структурі призводить до підвищення жорсткості, зміни кольору зразків, а також збільшення вмісту вологи на 15-16 % порівняно з вихідною целюлозою. Г рупа авторів відмічає термолабільність монокарбоксилцелюлози, а також проходження деструктивних перетворень в структурі при УФ- або у- опроміненні. Проведений аналіз літератури свідчить про процеси «старіння» при зберіганні монокарбо- ксилцелюлозних препаратів, що потребують комплексного дослідження з метою визначення умов та термінів їх зберігання.##submission.downloads##
Опубліковано
2014-05-21
Як цитувати
Шматенко, О., & Оридорога, В. (2014). ФІЗИЧНІ, ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ М0Н0КАРБ0КСИЛЦЕЛЮЛ03И. Фармацевтичний часопис, (3). https://doi.org/10.11603/2312-0967.2010.3.2846
Номер
Розділ
ФАРМАЦЕВТИЧНА ТЕХНОЛОГІЯ, БІОФАРМАЦІЯ, ГОМЕОПАТІЯ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).