АНАЛІЗ ВІТЧИЗНЯНОГО РИНКУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ НА ДРУГІЙ ФАЗІ РАНОВОГО ПРОЦЕСУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2020.3.11446Ключові слова:
маркетинговий аналіз, м’які лікарські форми, рани і виразкиАнотація
Мета роботи. Маркетинговий аналіз ринку лікарських засобів, що сприяють загоєнню ран, а також пошук напрямків розвитку ринку та подальшої диверсифікації асортименту.
Матеріали і методи. У дослідженні використано матеріали аналітичної системи PharmXplorer / Pharmstandard дослідницької компанії «Проксима», дані Державного реєстру лікарських засобів України в Державній службі статистики України, а також інші офіційні джерела інформації. Використано загальновизнані системні, графічні та поперечні аналізи, спостереження, порівняння та узагальнення.
Результати й обговорення. Встановлено, що відповідно до ВООЗ терапевтична група D03 «Препарати для лікування ран та виразок» представлена 9 підгрупами та включає 64 торгові назви.
Ключове місце в терапії ранового процесу займають м’які лікарські засоби (мазі, креми, гелі, пасти). На сьогодні в Державному реєстрі лікарських засобів України зареєстровано 53 назви препаратів групи D03 для лікування ран та виразок, у тому числі 25 МЛЗ.
Такі вітчизняні виробники, як НВЦ Борщагівський ХФЗ, фармацевтичні фірми «Дарниця», «Фармак», «Фітофарм», фармацевтична фабрика «Віола», ХФЗ «Червона Зірка», є лідерами у виробництві лікарських засобів групи D03A.
Висновки. Аналіз ринку препаратів для лікування ран та виразок дозволив встановити, що відповідно до ВООЗ терапевтична група D03 «Препарати для лікування ран та виразок» представлена 9 підгрупами та включає 64 торгові назви. Основну частку структури асортименту препаратів для загоєння (рубцювання) ран (група D03A) складають мазі – 44,35 %.
Посилання
Abaev Yu.K. A Handbook for Surgeon. Wounds and Wound Infection [Справочник хирурга. Раны и раневая инфекция]. Rostov-on-Don: Phoenix; 2006. 427 p. Russian.
Derzhavnyi reestr likarskykh zasobiv Ukrainy [State register of medicines Ukraine]. Retrieved from: http://www.drlz.kiev.ua/.
Shchotyzhnevnyk Apteka. Available at: http://www.apteka.ua/
Compendium Directory [Internet]. Available from: http://compendium.com.ua.
Kuzin M.I. Wounds and Wound Infection: A Guide for Physicians [Раны и раневая инфекция: Руководство для врачей]. Moscow: Meditsina; 1990. 592 p. Russian.
Privol’nev VV., Paskhalova YuS., Rodin AV., Mitish VA. [Local treatment for wounds and wound infection according to the results of an anonymous survey of surgeons in Russia]. Wounds and wound infections. The prof. B.M. Kostyuchenok journal. 2016;3(1):19-24. Russian. https://doi.org/10.17650/2408-9613-2016-3-1-19-24. DOI: https://doi.org/10.17650/2408-9613-2016-3-1-19-24
Evropeiska baza danyh statystychnoi informatsii «Zdorov’ia dlia vsih» [The European statistic information database «Health for All»]. Retrieved from: http://medstat.gov.ua/ukr/normdoc.html.
Doslidzhennia farmatsevtychnoho rynku Ukrainy analitychnoi kompanii «Farmstandart» kompanii «Morion». [cited 2020Feb10]. Available from: http://www.pharmstandart.com.ua.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).