Біоетичні принципи
Журнал "Фармацевтичний часопис. Pharmaceutical Review" орієнтується на правила, рекомендовані Європейською конвенцією про захист хребетних тварин, що використовуються для дослідних та інших наукових цілей (Страсбург, 1986), World Medical Association Declaration of Helsinki, а також Міжнародним комітетом редакторів медичних журналів (ICMJE) (Uniform Requirements for Manuscripts Submitted to Biomedical Journals).
Всі процедури, що описують експерименти із залученням лабораторних тварин, будь-яких матеріалів людського походження або участю донорів і/або пацієнтів необхідно проводити, керуючись нормами біоетики.
"При повідомленні про проведення експериментів на людях, автори повинні вказати, чи виконуються процедури відповідно до етичних стандартів комітету, відповідального за проведення експериментів на людях (відомчий і національний) і відповідно до Гельсінської декларації 1975 року, переглянутої в 2000 році. Якщо є сумніви щодо того, чи було проведено дослідження відповідно до Гельсінською декларації, автори повинні пояснити обґрунтування свого підходу і продемонструвати, що інституційний наглядовий орган дозволяв сумнівні аспекти дослідження. Повідомляючи про експерименти на тваринах, автори повинні вказати, чи дотримуються відомчі і національні правила з догляду та використання лабораторних тварин. Вся процедура повинна бути включена в розділ «матеріали та методи". Більш детально описано у керівництві для авторів https://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/pharm-chas/about/submissions#authorGuidelines
Декларація про інформовану згоду
Відповідно до правил, затверджених Міжнародним комітетом редакторів медичних журналів (ICMJE), "Пацієнти мають право на недоторканність приватного життя, яку не можна порушувати без інформованої згоди. Визначена інформація, в тому числі імена пацієнтів, ініціали, або номери лікарень, не повинна бути опублікована в письмових описах, фотографіях і родоводах, якщо ця інформація не має важливого значення для наукових цілей. Перш ніж подати рукопис до публікації, ідентифікований пацієнт повинен дати інформовану згоду. Ідентифікаційні деталі повинні бути приховані, якщо вони не є суттєвими. Повну анонімність важко досягти, однак інформовану згоду все ж має бути отримано, якщо є будь-які сумніви. Наприклад, маскування ділянки очей на фотографіях пацієнтів є недостатнім захистом анонімності. Якщо для захисту анонімності змінюються ідентифікаційні ознаки, наприклад, в генетичних родоводах, то автори повинні забезпечити впевненість у тому, що зміни не спотворюють науковий сенс, на що і редактори повинні звернути увагу. Вимогу щодо інформованої згоди журнал повинен містити в інструкціях для авторів. Якщо отримано інформовану згоду, то цей факт повинен бути відображений в опублікованій статті".