РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЗУБНОЇ ПАСТИ З МЕТИЛСАЛІЦИЛАТОМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2019.1.9876Ключові слова:
зубний наліт, зубна паста, метилсаліцилат, порожнина ротаАнотація
Мета роботи. Розробка складу та технології зубної пасти з метилсаліцилатом.
Матеріали і методи. Використано методи інформаційного пошуку, аналізу даних літератури та проведено експериментальні дослідження.
Результати й обговорення. Як активний фармацевтичний інгредієнт запропонованої зубної пасти використано метилсаліцилат, оскільки проявляє протимікробну, знеболювальну та протизапальну дії. Оптимальний склад зубної пасти визначали на підставі проведення власних експериментальних досліджень: натрійкарбоксиметилцелюлоза – гелеутворювач, кальцію карбонат – абразивний компонент, сахарин – коригент смаку, натрій гідрокарбонат – пом’якшувач та регулятор лужно-кислотного балансу, гліцерин –вологоутримувач, ментол – коригент смаку, вода – розчинник.
Висновок. Розробка зубної пасти з метилсаліцилатом є не лише розширенням асортиментної групи гігієнічних засобів – це удосконалений підхід до відновлення мікробіоцинозу, можливість більш ретельного очищення зубів від нальоту та освіження подиху, що є важливим при щоденному догляді за порожнинною рота.
Посилання
Brandt FS, Cazzaniga A, Hann M. Cosmeceuticals: current trends and market analysis. Semin Cutan Med Surg. 2011;30(3): 141-3.
Danilevskiy MF, Borisenko AV. Periodontal disease. [Заболевания пародонта] Kyiv “Zdorovia”; 2000. Russian.
Reszko AE, Berson D, Lupo MP. Cosmeceuticals: practical applications. Obstet Gynecol Clin North Am. 2010;37(4): 547-69.
Dmitriyeva LA., Krayneva AG. [Modern ideas about the role of microflora in the pathogenesis of periodontal disease]. Parodontologiya. 2004;1(30): 8-15.
Methyl salicylate / PubChem Compound Summary for CID 4133 [open chemistry database]. Available at: https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/methyl_salicylate#section=Top
GOST 7983-99 “Tooth paste”. [ГОСТ 7983-99 “Зубна паста”] [Electronic source]. Available at: http://docs.cntd.ru/document/1200006990. Ukrainian.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).