НОВИЙ ПІДХІД ДО ІДЕНТИФІКАЦІЇ ОКСИБУПРОКАЇНУ В ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБАХ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2018.1.8619Ключові слова:
оксибупрокаїн, сірковуглець, н-гексан, ІЧ-спектроскопія, ідентифікація.Анотація
Мета роботи. Розробка покращеного безсірковуглецевого методу визначення оксибупрокаїну в лікарських засобах.
Матеріали і методи. Ідентифікація активного фармацевтичного інгредієнта оксибупрокаїну в лікарських засобах методом ІЧ-спектроскопії в таблетках KBr після екстракції його летким органічним розчинником.
Результати й обговорення. Замість сірковуглецю для екстракції основи оксибупрокаїну використано менш пожежонебезпечний і менш токсичний н-гексан. Після випаровування розчинника реєструвались в однакових умовах ІЧ-спектри стандартного зразка та досліджуваної речовини (випробовуваного зразка). Порівняння ІЧ-спектрів показує їх збіг на 95 %, що підтверджує правомірність заміни сірковуглецю на н-гексан.
Висновок. Розроблений підхід має переваги щодо відомої методики з огляду на відсутність пожежонебезпечного та отруйного сірковуглецю.
Ключові слова: оксибупрокаїн; сірковуглець; н-гексан; ІЧ-спектроскопія; ідентифікація.
Посилання
State Pharmacopoeia of Ukraine: in 3 vol. State Enterprise "Ukrainian Research Center expert pharmacopoeia quality medicines" – 2nd ed. Kharkiv: 2015. Ukrainian.
Lazarev NV, Gadaskina YD.Vrednyye veshchestva v promyshlennosti: in 3 tomakh. Tom 3. [Вредные вещества в промышленности: в 3-х т. Т.3] Leningrad: Khimiya; 1977. Russian.
Douet JY, Michel J, Regnier A. Degree and duration of corneal anesthesia after topical application of 0.4% oxybuprocaine hydrochloride. Am J Vet Res. 2013 74(10): 1321-6.
DrugBank Version 4.5 [Electronic resource]. – Available from: http://www.drugbank.ca/drugs/DB00892
Haddad R. Fibrinous iritis due to oxybuprocaine. Brit J Ophthalmol. 1989(73): 76-7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).