МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА ДІЄТИЧНИХ ДОБАВОК ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕЧОВИВІДНОЇ СИСТЕМИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2017.4.8376Ключові слова:
фітопрепарати, дієтичні добавки, фармацевтичний ринок України, сечовивідна система, запальні захворювання нирок, пієлонефрит.Анотація
Мета роботи. Вивчити асортимент лікарських засобів та дієтичних добавок для лікування запальних захворювань сечовивідної системи, що наявні на фармацевтичному ринку України. Обгрунтувати доцільність створення нового препарату на основі рослинної сировини для лікування запальних захворювань сечовивідної системи.
Матеріали і методи. Загальноприйняті статистичні та маркетингові дослідження паперових та електронних джерел інформації щодо препаратів даної фармакологічної групи.
Результати та обговорення. Статтю присвячено аналізу асортименту лікарських засобів та дієтичних добавок фармацевтичного ринку України на основі лікарської рослинної сировини, для лікування запальних захворювань сечовивідної системи. Проаналізовано асортиментну політику фармацевтичних виробників лікарських засобів та дієтичних добавок та проведено їх порівняльну характеристику. Визначено основні закономірності та тенденції розвитку фармацевтичного ринку України, щодо асортиментної політики препаратів для лікування запальних захворювань нирок.
Висновки. В результаті проведених досліджень обґрунтовано доцільність створення нового препарату на основі лікарської рослинної сировини, що володіє нефропротекторною активністю.
Посилання
Center for Health Statistics Ministry of Health of Ukraine. Ukrainian Medical and Statistical Information Base [Electronic resource, Ukrainian]. Available from: http://medstat. gov.ua/ukr/news.html. [Accessed November 2017].
Skvortsov VV, Tumarenko AV, Zotova AA. [Topical issues of diagnostics and treatment of chronic pyelonephritis] iDoctor. 2013;7:52-5. Russian.
Pasechnikov SP, Popov VO. [Herbal medicinal products in the treatment of urological and nephrological diseases] Medical Nature. 2012; 2(10):76-81. Ukrainian.
The State Register of Medicinal Products of Ukraine [Electronic resource, Ukrainian]. Available from: http://www. drlz.kiev.ua. [Accessed November 2017].
Compendium. Medicinal Preparations [Electronic resource, Russian]. Available from: http://compendium.com. ua. [Accessed November 2017].
GeoApteka [Electronic resource, Russian]. Available from: https://geoapteka.com.ua. [Accessed November 2017].
Tabletki.ua [Electronic resource, Russian]. Available from: https://tabletki.ua. [Accessed November 2017].
Lysyuk RM, Darmogray RYe, Gudz NI, Kalinuk TG. [Analysis of the product range and the composition of modern herbal medicinal products for the treatment of urinary tract diseases] Collection of scientific articles of the Shupyk National Medical Academy of Postgraduate Education. 2015;24(4):264-71. Ukrainian.
Denys AI, Demchuk M.B. [Marketing researche of drugs that exhibit diuretic and anti-inflammatory effects] Pharmaceutical Journal. 2012;1:83-6. Ukrainian.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).