ВИЗНАЧЕННЯ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ТА СУСПІЛЬНОГО РЕГУЛЮВАННЯ У ФАРМАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2017.1.7529Ключові слова:
фармація, державне та суспільне регулювання, удосконалення, пріоритетні напрямки, анкетне опитування, спеціалісти фармації.Анотація
Мета роботи. Визначення пріоритетних напрямків удосконалення державного та суспільного регулювання у фармації.
Матеріали і методи. Були використані системний підхід, аналітичний, статистичний, графічний та метод анкетного опитування респондентів.
Результати й обговорення. За результатами проведеного анкетного опитування фахівців були визначені проблеми та встановлені найбільш важливі пріоритети щодо реформування системи державного й суспільного регулювання у фармації. Одержані результати опитування фахівців за 2011 – 2012 рр. та 2015-2016 рр. було порівняно з даними дослідження 2007 р. Було реалізовано актуальне завдання щодо оцінки проблем розвитку вітчизняної фармації та визначення пріоритетних напрямків удосконалення державного та суспільного регулювання у вітчизняній фармації за останні десять років.
Висновки. Встановлено, що найбільш ефективними засобами державного регулювання респонденти вважають економічні (більше 71 % спеціалістів фармації та 80 % керівників відповідно). Слід зазначити, що за останні десять років у даному випадку змінились пріоритети, у дослідженні 2007 р. більше 80,0 % опитаних (перше місце) віддавали перевагу використанню засобам правового спрямування. Встановлено, що більше 60 % керівників та спеціалістів вважають можливим повну передачу громадським організаціям функції атестації фармацевтичних кадрів. Понад 35 % фахівців фармації вважають можливою передачу громадським організаціям й таких функцій, як ліцензування діяльності, пов’язаної з роздрібною реалізацією ліків, а також акредитація установ, закладів і підприємств фармацевтичної галузі (більш ніж 17 %).
Посилання
Homenko VM. [Research of modern mechanisms of state and social regulation in pharmacy]. Visnyk farmatsii. 2007;3(51): 38-42. Ukrainian.
Nemchenko AS. [De ning policy priorities of the pharmaceutical industry based on expert assessments]. Farmats zhurn. 2008;2: 3-8. Ukrainian.
Nemchenko AS. [The problems of the pharmaceutical industry: peer review of experts]. Farmatsevtychnyi chasopys. 2008;2(6): 11-13. Ukrainian.
[Recent regulation of the industry. Meeting of professional pharmaceutical association]. Ezhenedelnik Apteka. 2010;727(6): 10. Ukrainian.
Pashkov V. [Self-regulation of the pharmaceutical market]. Ezhenedelnik Apteka. 2013;41(912). Ukrainian.
Bocherikova E. [Combining professional help efforts of Pharmacy in Ukraine]. Ezhenedelnik Apteka. 2016;40(1061). Ukrainian.
Susharina IV. [Scientic and methodological approaches to evaluating the effectiveness of NGOs in pharmacy]. Upravlinnia, ekonomika ta zabezpechennia yakosti v farmatsii. 2016;3: 6-74. Ukrainian.
Oliynyk D. [Modern methods of evaluating the performance of government]. The efciency of public administration. 2013;34: 275-283.
CAF Resource Centre of the European Institute of Public Administration, m. Maastricht, Available from: http://www.eipa.eu/en/pages/show/&tid=69.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).