МОНІТОРИНГ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ СТАЦІОНАРНОГО ЕТАПУ ЛІКУВАННЯ ВПЕРШЕ ВИЯВЛЕНИХ ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2009.3.3003Анотація
Проведено аналіз 15O протоколів карт історій хвороб вперше виявлених хворих на туберкульоз, які перебували на стаціонарному лікуванні у Львівському обласному фтизіо-пульмонологічному центрі протягом 2OO8 року. Група вперше виявлених хворих на туберкульоз дуже неоднорідна за клінічними формами туберкульозу легень, розповсюдженістю процесу, наявністю каверн в легенях, наявністю виділення мікобактерій туберкульозу і характером лікарської стійкості, що ставить під сумнів доцільність та ефективність однотипних режимів хіміотерапії. Моніторинг даної категорії хворих показує, що на туберкульоз хворіють переважно чоловіки, люди непрацюючі працездатного віку (51 %), частка пенсіонерів становить всього 16 %. На ефективність стаціонарної терапії значно впливає короткий термін лікування, обумовлений тим, що майже половину (47 %) хворих виписано не за медичними показами (за вимогою хворого, за порушення режиму перебування в стаціонарі, самовільно покинув стаціонар).##submission.downloads##
Опубліковано
2014-07-17
Як цитувати
Садова, Д. (2014). МОНІТОРИНГ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ СТАЦІОНАРНОГО ЕТАПУ ЛІКУВАННЯ ВПЕРШЕ ВИЯВЛЕНИХ ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ. Фармацевтичний часопис, (3). https://doi.org/10.11603/2312-0967.2009.3.3003
Номер
Розділ
ІНФОРМАЦІЙНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ФАРМАЦІЇ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).