ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ПОХІДНИХ З-ГІДРОКСИ-2- АРИЛ-4-ХІНОЛОНІВ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2010.1.2784Анотація
Хінолони є надзвичайно важливим класом гетероциклічних сполук у сучасній фармації. Адже їхні похідні лежать в основі багатьох антибактеріальних, протизапальних та антигіпертензивих лікарських засобів. Такий широкий спектр використання хінолонів спонукає до інтенсивного синтезу нових представників цього класу і дослідження їхніх фармацевтичних властивостей. В даній роботі представлені результати дослідження мікробіологічної активності представників 3тідрокси-2-арил-4-хінолонів відносно штамів S ІарИуІососсиз Aureus та ЕосИегІсИІа СоІІ. Антибактеріальну активність визначали методом серійних розведень в м’ясо-пептонному бульйоні (МПБ) з наступним пересіванням досліджуваних розчинів на м’ясо-пептонний агар (МПА). Встановлено певні закономірності залежності активності 2-арил-3тідрокси-4-хінолонів від їхньої структури. Зокрема показано, що метильний замісник при атомі Нітрогену в хінолоновому циклі суттєво підвищує антибактеріальну активність цих сполук, тоді як варіація замісників в арильному кільці не показала суттєвого впливу на їх активність. Крім того, встановлено, що антибактеріальна активність 2-арил-3тідрокси-4-хінолонів проявляється лише в розчинах і зовсім відсутня у суспензіях.##submission.downloads##
Опубліковано
2014-03-27
Як цитувати
Ющенко, Т., Чорнокнижний, С., & Слюсар, О. (2014). ДОСЛІДЖЕННЯ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ПОХІДНИХ З-ГІДРОКСИ-2- АРИЛ-4-ХІНОЛОНІВ. Фармацевтичний часопис, (1). https://doi.org/10.11603/2312-0967.2010.1.2784
Номер
Розділ
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).