РАНОЗАГОЮВАЛЬНА ДІЯ ПРЕПАРАТУ «ЕФІАЛЬ»™
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2013.3.2412Анотація
Досліджено ранозагоювальну дію препарату «Ефіаль», створеного на ПАТ «Фармак», у лікарській формі спрею, до складу якого входять концентрат депротеїнізованого шару шкіри свиней в перерахунку на пептиди 0,12 мг/мл і фосфатидилхолін 100 мг. Як референтний препарат за фармакологічною дією обрано «Солкосерил», желе виробництва «Легасі Фармасьютікалз Свізерленд ГмбХ», Швейцарія.
У дослідах на білих щурах на тлі плоских повношарових ран площею 1 см2 доведено, що досліджуваний препарат «Ефіаль», спрей та препарат порівняння «Солкосерил», желе, за місцевого застосування проявляють аналогічну регенеративну ранозагоювальну дію, на що вказує ефективне зменшення площі ранової поверхні у всі терміни спостереження, та приводять до рівнозначного зниження рівня токсемії, про що свідчать зменшення проникності еритроцитарних мембран та зниження вмісту середньомолекулярних пептидів у сироватці крові.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).