ДО 60-ЛІТТЯ КАФЕДРИ ОРГАНІЗАЦІЇ І ЕКОНОМІКИ ФАРМАЦІЇ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2024.3.14876Ключові слова:
кафедра організації і економіки фармації, 60-ти річчя, історія, викладання і наука, Львівський національний медичний університет імені Данила ГалицькогоАнотація
Історія створення кафедри ОРГАНІЗАЦІЇ І ЕКОНОМІКИ ФАРМАЦІЇ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО бере початок із 1784 р., коли австрійський імператор Йосиф ІІ відновив Львівський (Йосифінський) університет у складі чотирьох факультетів: філософського, юридичного, медичного і теологічного. Фахова підготовка дипломованих аптекарів здійснювалася тоді на медичному факультеті, випускники якого разом з іншими дисциплінами складали аптекарське законодавство.
З тих часів і до сьогодні фармацевтичні управлінські дисципліни викладали магістри фармації, доктори філософії, кандидати і доктори фармацевтичних наук, які самовіданно працювали у складі різних відділень, курсів, факультетів.
Кафедру організації і економіки фармації, як окремий структурний підрозділ, було створено 19 вересня 1964 р. Протягом 60 років вона пройшла значний шлях розвитку та досягнень. Змінювалася методологія викладання, трансформувалися форми освітнього процесу. Здобувачами вищої освіти на кафедрі були провізори, провізори-інтерни, а сьогодні – магістри фармації та доктори філософії.
Завдяки наполегливій праці поколінь науково-педагогічних працівників, кафедра має значні наукові здобутки: 8 дисертацій на здобуття ступеня доктора фармацевтичних наук, 27 дисертацій кандидата фармацевтичних наук та дві дисертації доктора філософії зі спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація»; 127 неперіодичних наукових і навчальних видань, а саме: 98 наукових видань, у тому числі 38 монографій, 38 галузевих науково-методичних рекомендацій, інформаційних листів і нововведень та 22 авторські свідоцтва, патенти та раціоналізаторські пропозиції; 29 навчальних видань із грифом МОН і МОЗ України та університету, серед них 10 підручників та 19 навчальних посібників.
Колектив кафедри організації і економіки фармації здійснює багаторічну наукову співпрацю з профільними кафедрами вітчизняних та зарубіжних навчальних закладів, науково-практичну співпрацю з вітчизняними виробниками лікарських засобів й аптечними мережами та закладами.
Щиро вітаємо колектив кафедри організації і економіки фармації з ювілеєм та бажаємо щастя, здоров'я, натхнення до нового наукового пошуку. Разом до Перемоги! Слава Україні!
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Фармацевтичний часопис
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).