РІВЕНЬ АДАПТАЦІЙНОГО НАПРУЖЕННЯ І КЛІТИННА РЕАКТИВНІСТЬ ОРГАНІЗМУ ХВОРИХ НА ІНФЕКЦІЙНИЙ МОНОНУКЛЕОЗ, АСОЦІЙОВАНИЙ З ВІРУСОМ ЕПШТЕЙНА-БАРР
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2017.2.7996Ключові слова:
інфекційний мононуклеоз, клітинна реактивність організму, рівень адаптаційного напруження.Анотація
Метою роботи було встановити рівень адаптаційного напруження і клітинну реактивність організму хворих на ІМ, асоційований з ВЕБ.
Для розширення знань з патогенезу ІМ-АВЕБ доцільно було встановити рівень адаптаційного напруження і клітинної реактивності організму цих хворих.
Результати досліджень. Для компенсаторної діагностики була проведена полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) у 9 хворих, у 8 випадках виявлено ДНК ВЕБ, в одного хворого ПЛР не підтвердила наявність ВЕБ. А контрольну групу склали 15 практично здорових осіб (9 чоловічої і 6 жіночої статі) віком від 20 до 25 років.
Висновки. Інфекційний мононуклеоз, асоційований з ВЕБ, підтверджується в імунологічному тесті на гетерофільні антитіла, характерною клініко-лабораторною маніфестацією, яка проявляється зростанням відносної кількості агранулоцитів на 51,45 %, абсолютної кількості агранулоцитів – на 80,52 %.
Посилання
Kramariev, S.O, & Vyhovska, O.V. (2005). Infektsiia, sprychynena virusom Epshteina-Barr: klinichni varianty, diahnostyka, pryntsypy terapii [Infection caused by Epstein-Barr virus: clinical options, diagnosis, therapy]. Mystetstvo likuvannia – Art of Treatment, (10) [in Ukrainian].
Lazareva, G.Yu. (2007). Dіagnostіcheskіy spravochnіk іnfektsіonіsta [Diagnostical directory of an infectionist]. Moscow: AST [in Russian].
Bachynska, I. J, Kaniuk, L.B, Parasiuk, Ya.V, Shtabura, H.P, Deputat, G.M., & Blonar, H. P. (2012). Infektsiinyi mononukleoz: klinichni varianty, osoblyvosti laboratornoi diahnostyky [Infectious mononucleosis: clinical variants, especially laboratory diagnostics]. DZ «Klinichna likarnia DTHO «Lvivska zaliznytsia», m. Lviv – Clinical Hospital «Lviv Railway» (1), 100-104, [in Ukrainian].
Dunmire, S.K., Hogduist, K.A., & Balfons, H.H. (2015). Infections mononucleasis. Top Microbiol. Immunol., 390 (22), 211-240.
Godshall, S.E., & Kirhcer, Y.T. (2003). Epstein-Barr virus infection and infectious mononucleosis-like illnesses. Medicine. 107 (7), 735-748.
Shevchenko, L.Yu., Pokrovska, T.V., Beldii, V.I., & Aleksanian, T.I. (2005). Osoblyvosti klinichnoho perebihu infektsiinoho mononukleozu u doroslykh [Features of clinical course of infectious mononucleosis in adults]. Infektsiini khvoroby – Infectious Diseases, (3), 25-28 [in Ukrainian].
Tereshin, V.A., Sotskaya, Ya.A., Kruglova, O.V., & Yugan, Ya.L. (2012). Analiz klinicheskikh osobennostey infektsyonnogo mononukleoza u vzroslykh v sovremennykh usloviyakh [Analysis of clinical features of infectious mononucleosis in adults in modern terms]. Ukrainskyi medychnyi almanakh – Ukrainian Medical almanac, 15 (6), 161-164 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).