НЕБЕЗПЕЧНА ДИНАМІКА ІНФЕКЦІЙНОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2017.2.7993Ключові слова:
інфекційна захворюваність, смертність, приріст захворюваності, епідемічні спалахи, внутрішньолікарняні інфекції, орфанні інфекції.Анотація
Мета роботи – проаналізувати інфекційну захворюваність в Україні за останні роки і обґрунтувати причини епідеміологічних ускладнень.
Вказано на основні загрози активізації інфекційних хвороб в Україні та причини несприятливої епідеміологічної ситуації, що склалася на сьогодні. Наведено динаміку захворюваності та смертності від цих хвороб за період з 2010 по 2011 рр. Перелічені хвороби, які супроводжувалися у 2016 р. приростом захворюваності в абсолютних числах і з розрахунку на 100 тис. населення. Зроблено акцент на почастішання епідемічних спалахів. Обґрунтована важливість проблеми внутрішньолікарняних інфекцій і необхідність їх повнішої реєстрації. Показана доцільність внесення змін у список орфанних інфекцій, затверджений МОЗ України.
Висновок. В Україні зростає інфекційна захворюваність на ряд нозологічних форм і почастішали епідемічні ускладнення, що потребує більших профілактичних, протиепідемічних і клінічних зусиль. Першочергові заходи слід спрямувати на усунення (послаблення) названих причин такого стану.
Ключові слова: інфекційна захворюваність, смертність, приріст захворюваності, епідемічні спалахи, внутрішньолікарняні інфекції, орфанні інфекції.
Посилання
Andreichyn, M.A., Vasylyshyn, Z.P., & Vynohrad, N.O. Kolesnikova, I.P. (Ed.). (2012). Epidemiolohiia: pidruchnyk dlia studentiv vyshchykh medychnykh navchalnykh zakladiv [Epidemiology: textbook for the students of higher medical educational establishments]. Vinnytsia: Nova Knyha [in Ukrainian].
Harrison Choroby zakazne. Tom 1 Red. by Dennis L. Kasper, Anthony’ego S. Fauciego. Lublin: Wydawnictwo Czelej.
Andreichyn, M.A. (2016). Tryvozhni tendentsii infektsiinoi zakhvoriuvanosti v Ukraini [Anxious tendencies of infectious morbidity in Ukraine]. Diagnostics and therapy of infectious diseases on the different levels of grant of medicare: Materials of the Allukrainian scientific-practical conference of infectiologists and plenum of PO “Allukrainian association of infectiologists” (September, 29-30, Vinnytsia). Ternopil: Ukrmedknyha, 3-4 [in Ukrainian].
Zadorozhna, V.I., & Tsyhanchuk, O.M. (2016) Poliomiielit: novi vyklyky na shliakhu do eradykatsii [Poliomyelitis: new calls on a way to erradication]. Infektsiini khvoroby – Infectious Diseases, 4 (86), 5-12 [in Ukrainian].
Ministry of health. Order № 778 from 27.10.2014 Pro zatverdzhennia pereliku ridkisnykh (orfannykh) zakhvoriuvan [About claim of list of rare diseases] [in Ukrainian].
Information about an epidemic situation from HIV-infectiuon in Ukraine by the state on 01.01.2017 [E-resource]. (2017). Retrieved from: https://www.google.com.ua/ http://phc.org.ua/uploads/documents/83da57/
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).