УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГРИП ТА ІНШІ ГРВІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2013.2.1527Анотація
Доповнення базисної терапії хворих на грип та інші ГРВІ альтабором у дозі 2 таблетки по 20 мг 4 рази на добу протягом тижня супроводжувалося суттєвою перевагою порівняно з тільки базисною терапією за рядом ознак: у більшої кількості пацієнтів наставало одужання до 7 днів, швидше регресував кашель, відносно рідше виникали ускладнення.
Після 7 днів застосування альтабору нормалізувався рівень лейкоцитів і відносний вміст паличкоядерних нейтрофілів, а також лімфоцитів; зріс лейкоцитарний індекс інтоксикації (ЛІІ), наближаючись до нормальних значень; достовірно підвищився індекс зсуву лейкоцитів крові (ІЗЛК); суттєво знизився лімфоцитарний індекс (Ілім), наближаючись до норми.
Таке лікування забезпечило ще й редукцію імунологічних порушень, виявлених до лікування. Так, статистично вагомо збільшилась кількість лейкоцитів й нормалізувався вміст лімфоцитів, утримувалась на нормальному рівні концентрація IgA і лізоциму, а також нормалізувався або навіть зростав рівень інтерферону-α та інтерферону-γ.
На фоні застосування альтабору у терапевтичній дозі побічні реакції виникли всього у 3 (3,33 %) з 90 пацієнтів, які класифікувалися як ймовірні, передбачувані та несерйозні.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).