ФЕНОТИПІЧНI СОБЛИВОСТІ НЕКУЛЬТУРАБЕЛЬНОЇ ФРАКЦІЇ ЕSСНЕRIСНІА СOLI 25922
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2005.2.1408Анотація
Інститут мікробіології та імунології ім. 1.1. Мечникова АМН України, м. Харків
У динаміці культивування досліджувалася здатність бактерій Escherichia соli АТСС 25922 до виживання і збереження репродуктивного потенціалу в умовах голодування при температурі (18±5) °С. Бактерійні клітини інокулювали в стерильний фосфатний буферний розчин у початковій концентрації 5х107 кл/мл. Показник культурабельності (КУО) розраховували стандартизованими методами на щільних живильних середовищах. Після 9-го місяця інкубації бактерій у мікрокосмі він виявився нижче 10 КУО/мл. За цей же час загальне число мікробних клітин скоротилося лише на один порядок. Альтернативний метод, відмінний від стандартного температурою інкубації посівів, дозволив виявити фракцію некультурабельних клітин, що не ростуть при 37 °С, але тривалий час (до 16 міс.) продовжують формувати колонії при нижчих температурах. Фенотип некультурабельних бактерій відрізнявся від початкового штаму морфологією і деякими біохімічними показниками. Високий рівень толерантності бактерій Е. coliі до тривалого стресу є доказом того, що можливість їх існування поза організмом хазяїна реальна.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).