ІСТОРИЧНА РЕТРОСПЕКТИВА І ПЕРСПЕКТИВА РАБІЧНОЇ ІНФЕКЦІЇ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2019.4.10963Ключові слова:
сказ, епідемічний процес, епізоотологія, екологія, історична ретроспектива, перспективаАнотація
Метою роботи є виявлення закономірностей і особливостей перебігу епідемічного та епізоотичного процесу рабічної інфекції в Україні, дослідження рушійних сил і факторів, що обумовлюють активізацію захворюваності, для вироблення адекватних заходів боротьби та профілактики.
Проведено епідеміологічний аналіз захворюваності на сказ в Україні. Розглянута епізоотологія рабічної інфекції в історичному контексті. Висвітлена роль диких тварин у поширенні вірусу сказу. Розглянута екологія природного і антропургічного сказу та продемонстровано поширення цієї інфекції на території країни.
Посилання
Selimov, M. A. (1978). Rabies. M.: Meditsina [in Russian].
Mogilevskiy, B. Yu. (2009). Practical rabbiology with a workshop on anti-rabies appointments. Kherson: Naddnípryanochka [in Russian].
Belyakov, V. D., Yafeyev, R. Kh. (1989). Epidemiology. M.: Meditsina [in Russian].
Syniak, K. M., Hyrin, V. M. (2001). Epidemiology with the basics of medical parasitology. Kyiv: Zdorovia [in Ukrainian].
Ministry of Health of Ukraine. (1998). Directory of infectious diseases. Kyiv [in Ukrainian].
Ministry of Health of Ukraine. (2004). Application of electronic cartography in the system for monitoring infectious diseases. Information Letter No. 27 [in Ukrainian].
Ministry of Health of Ukraine «Public Health Center of Ministry of Health of Ukraine». (2018). About the epidemic and epizootic situation of rabies in Ukraine and the state of measures to combat it. Information letter No. 2422 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).