ВИПАДОК ЗАДАВНЕНОГО ДИФІЛОБОТРІОЗУ ЛЮДИНИ, УСКЛАДНЕНОГО ФУНІКУЛЯРНИМ МІЄЛОЗОМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2019.3.10636Ключові слова:
дифілоботріоз, В12-дефіцитна анемія, фунікулярний мієлозАнотація
Описано випадок задавненого дифілоботріозу людини, який, незважаючи на характерну клінічну картину й поглиблене лабораторне та інструментальне обстеження, залишався нерозпізнаним до моменту прицільного дообстеження на предмет виявлення яєць гельмінта у випорожненнях. Ефективне етіотропне лікування забезпечило цілковиту дегельмінтизацію, однак через розвиток незворотного демієлінізуючого ускладнення прогноз стосовно повного одужання залишився несприятливим.
Посилання
Malyi, V.P., & Andreichyn, M.A. (Eds.). (2018). Infektsiini khvoroby: pidruchnyk [Infectious Diseases: textbook]. Lviv: Mahnoliia 2006 [in Ukrainian].
Andreichyn, M.A. (Ed.). (2007). Infektiini khvoroby v zahalnii praktytsi ta simeinii medytsyni [Infectious Diseases in General Practice and Family Medicine]. Ternopil: TDMU [in Ukrainian].
Cargnelutti, D.E., & Salomón, M.C. (2012). Human diphyllobothriosis. A case in non-endemic area of Argentina. Medicina (B Aires). 72(1), 40-42.
Leštinová, K., Soldánová, M., Scholz, T., & Kuchta, R. (2016). Eggs as a suitable tool for species diagnosis of causative agents of human diphyllobothriosis (Cestoda). PLoS Negl. Trop. Dis. 10 (5): e0004721. https://doi.org/10.1371/journal.pntd.0004721 DOI: https://doi.org/10.1371/journal.pntd.0004721
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).