ГІПЕРТЕРМІЯ*

Authors

  • С.Г. Муляр Тернопільський державний медуніверситет ім. І.Я. Горбачевського

DOI:

https://doi.org/10.11603/1681-2727.2004.2.1608

Abstract

Мова йтиме про підвищену температуру тіла людини при інфекційних захворюваннях та інших конфліктах макроорганізму з мікроорганізмом.

Як медицина трактує гіпертермію як явище? Як застосовує в практичній діяльності це явище? Деякі люди жахаються цього явища і, як наслідок, ведуть нещадну боротьбу з цим страховиськом - гіпертермією, хоча сором'язливо називають її захисною реакцією організму.

Гарячка як пристосувальна реакція спрацьовує, звичайно, стереотипно. Тому в окремих випадках, залежно від хвороби, віку, індивідуальної реактивності організму, вона може стати небажаною, навіть шкідливою. Гарячка погіршує самопочуття, викликає дискомфорт, негативно позначається на обміні речовин. Особливих спотворень зазнає білковий обмін під впливом мікробних токсинів і продуктів розпаду тканин (токсичне руйнування білків). Підвищується частота серцевих скорочень, частота дихання, з'являються такі симптоми, як біль голови, безсоння, корчі. Хоча, в цілому, гарячка - еволюційне надбання, яке має захисне значення, тобто сприяє видужанню.

Author Biography

С.Г. Муляр, Тернопільський державний медуніверситет ім. І.Я. Горбачевського

Відповідальний секретар журналу "Інфекційні хвороби", професор.

Published

2013-11-11

How to Cite

Муляр, С. (2013). ГІПЕРТЕРМІЯ*. Infectious Diseases – Infektsiyni Khvoroby, (2). https://doi.org/10.11603/1681-2727.2004.2.1608

Issue

Section

Статті