МОЖЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕСТУ ПЛАЗМАТИЧНОГО КЛІРЕНСУ 99тТС-НЕРІDА ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ГОСТРИХІ ХРОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ПЕЧІНКИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2004.1.1485Abstract
Печінковий плазматичний кліренс 99глТс-Неріда (НЕРIDА) є високо специфічним і чутливим тестом для оцінки функції печінки. Шляхом дослідження110 хворих (гострий гепатит В, хронічний активний гепатит, цироз печінки) встановлено, що цей тест ефективний у моніторингу терапії гострого вірусного гепатиту, проте менш ефективний у моніторингу цирозу печінки.
Нині гострі та хронічні захворювання печінки, спричинені різними етіологічними факторами (вірусними, токсичними та автоімунними), є серйозною діагностичною та терапевтичною проблемою [1-3]. Спостереження за патологічним процесом і його наслідками (спонтанне видужання, затяжний перебіг) необхідне для вчасного терапевтичного втручання, яке можливе тільки на основі правильного діагнозу. Внаслідок того, що печінка виконує різноманітні складні функції, є дуже багато тестів для їх оцінки. У той же час триває пошук єдиного нескладного тесту для оцінки функціональної здатності печінки.
Тест печінкового плазматичного кліренсу 99тТс-Т/2,4-диметил-ацетанілідоіміно-диацетат (Неріdа) високо специфічний і чутливий для оцінки функції печінки. Він вже довів свою ефективність в оцінці ступеня гепатоцелюлярного пошкодження [4-7]. Можна припустити, що цей тест буде ефективним й у моніторингу гострих і хронічних захворювань печінки та дасть можливість визначати прогноз уже на ранніх етапах патологічного процесу.
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Journal Infectious Disease (Infektsiini Khvoroby) allows the author(s) to hold the copyright without registration
Users can use, reuse and build upon the material published in the journal but only for non-commercial purposes
This journal is available through Creative Commons (CC) License BY-NC "Attribution-NonCommercial" 4.0