СУЧАСНІ ПОГЛЯДИ НА ПРОБЛЕМУ ПРІОНОВИХ ХВОРОБ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2727.2004.2.1606Анотація
Пріон - патогенний білок тваринного організму, що виникає шляхом конформації апатогенної целюлярної форми білка в патогенну і проявляє цитопатичну дію в нейроцитах і міоцитах, порушуючи їх функцію.
Виділяють такі дві основні форми білків: РrРс (целюлярний) і PrPsc (скрепі-асоційований). Крім того існують проміжні форми: PrPsen (чутливий до протеаз) та PrPres (не чутливий до протеаз). Обидва білки кодуються геном PRNP, картованим на короткому плечі 20-ї хромосоми [1, 2]. Протеїн-пріон (РгРс) складається з 254 амінокислот, включаючи 22-членні N-термінальні повтори. Молекулярна маса становить 30-35 кДа [2]. Білки РгРс і PrPsc відрізняються своєю III і IV структурами, кількістю βшарів і α-спіралей. У білку PrPsc суттєво більше в шарів - 43 % (в РгРс - 3 %) і дещо менша кількість (34-43 %) а-спіралей. Штамоспе-цифічні властивості пріонів закодовані в третинній структурі PrPsc [3].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [ВКАЖІТЬ ПЕРІОД ЧАСУ] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).