Проблема хирургической инфекции у больных Сахарным диабетом, оперированных на аорто-подвздошном сегменте
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2017.3.8124Ключові слова:
ішемічні ураження судин нижніх кінцівок, цукровий діабет, гнійно-септичні ускладнення.Анотація
Мета роботи: проаналізувати частоту і причини гнійно-септичних ускладнень у хворих, яким було виконано ендопротезування аорто-клубового сегмента. Проведено аналіз гнійно-септичних ускладнень у 54 хворих, які були оперовані з приводу ішемічних уражень судин нижніх кінцівок на тлі цукрового діабету. У всіх хворих були виконані втручання на аорто-клубовому сегменті з використанням синтетичних судинних протезів. Відповідно до класифікації гнійно-септичних ускладнень реконструктивних операцій 5 випадків ускладнень, наявних у нашій практиці, ми умовно розділили на 2 групи: протезний сепсис; інфікування трансплантата без клінічних та лабораторних проявів сепсису.Частота гнійно-септичних ускладнень становила 9,2 %, майже всі хворі мали III–IV ступінь ішемії і були оперовані за невідкладними показаннями. У 3 випадках інфікування трансплантата без бактеріємії пацієнти оперовані до розвитку арозивної кровотечі, що дозволило у 2 пацієнтів зберегти кінцівки, і одного пацієнта виписали після виконання високої ампутації кінцівки. У двох випадках виконана часткова резекція інфікованої частини біфуркаційних протеза з окремого доступу з наступною повторною реконструкцією. В одному випадку у пацієнта з наростаючою ішемією кінцівки знятий інфікований біфуркаційний протез, і виконана операція подключично-стегнового екстраанатомічного шунтування з одного боку, і висока ампутація контрлатеральної кінцівки. Протезний сепсис мав місце у 2 хворих, помер один хворий.
Посилання
Sukharev, I.I. (1993). Khirurgiya ateroscleroza sosudov u bolnykh sakharnym diabetom [Surgery of atherosclerosis in patients with diabetes mellitus]. Kiev [in Russian].
Pokrovskiy, A.V., Svetukhin, A.V., Chupin, A.V., & Tsvetkov, O.V. (1995). Profilaktika i lechenie gnoynikh oslozhneniy
posle rekonstruktivnykh sosudistykh operatsiy s ispolzovaniem sinteticheskikh protezov [Prevention and treatment of septic complications after reconstructive vascular operations using synthetic prostheses] All-Russian Congress of Surgeons. Krasnodar [in Russian].
Sayenko, V.F., Desyaterik, I.V., Pertsova, T.A., Krivits-kiy, Yu.M., & Shapovalyuk, V.V. (2002). Sepsis i nozokomialnaya infektsiya [Sepsis and nosocomial infection]. Kryvyi Rih [in Russian].
Widmer, A.F., Frei, R., Rajacic, Z., Zimmerli, W. (1990). Correlation between in vivo and in vitro efficacy of antimicrobical agents against foreign body infections. Infect. Dis., 162, 96-102.
Goeau-Brissonniere, O., Pechere, J.C., & Leport, C. (1990). Comment preventir les infectionis de protese. In: Kiefer, E. (Ed.) Les anevrismes de L’aorte abdominale sous-renale. Paris:AERCV.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).