Неускладнена виразкова хвороба шлунка: прогнозування перебігуі лікувальна тактика
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2016.3.6805Анотація
Сучасні тенденції розвитку практичної медицини світу та нашої держави вимагають розробки та впровадження чітких покрокових програм-алгоритмів, стандартизованих схем лікування, показань до операційного лікування та профілактики ускладнень. На основі результатів обстеження 185 пацієнтів з ускладненою і неускладненою виразковою хворобою шлунка (езофагогастродуоденоскопія з експрес-біопсією виразки і періульцерозної інфільтрації з наступним імуноморфологічним дослідженням біоптатів, визначенням ступеня диспластичних процесів епітелію слизової оболонки шлунка) розроблено критерії прогнозування ускладнень та чіткі показання до превентивного операційного втручання. Опираючись на результати наших досліджень, превентивне операційне втручання було проведено 23 пацієнтам із високим прогностичним ризиком гострих ускладнень та 14 – із передраковими змінами. Показаннями до органощадних операцій вважали тривалонезагойні виразки з наявністю прогностичних ознак високого ризику виникнення гострих ускладнень виразкової хвороби шлунка на тлі легкої дисплазії і передракових змін з помірною дисплазією, неускладнені виразки шлунка, що рецидивують 3–4 рази на рік, або щорічні рецидиви протягом 4–5 років, до резекційних – гігантські або тривалонезагойні виразки, з наявністю передракових змін із тяжкою дисплазією.
Посилання
Wysocki J. D. A nationwide analysis of risk factors for mortality and time to endo¬sco¬py in upper gastrointestinal haemorrhage / J. D. Wysocki, S. V. Srivastav, N. S. Winstead // Aliment. Pharmacol. Ther. – 2012. – Vol. 36. – P. 30.
Acute upper gastrointestinal bleeding in the UK: patient characteristics, diagnoses and outcomes in the 2007 UK audit / S. A. Hearnshaw, R. F. Logan, D. Lowe [et al.] // Gut. – 2011. – Vol. 60. – P. 1327
Bereznytsʹkyy YA. S. Prychyny rozvytku nezadovilʹnykh rezulʹtativ ta medyko-sotsialʹna reabilitatsiya khvorykh ta invalidiv pislya khirurhichnoho likuvannya vyrazkovoyi khvoroby ta yiyi uskladnenʹ / YA. S. Bereznytsʹkyy, A. V. Snisar // Ukr. zhurn. khirurhiyi. – 2011. – № 4 (132). – S. 9–15.
Avtandylov H. H. Medytsynskaya morfometryya / H. H. Avtandylov. – M. : Medytsyna, 1990. – 426 s.
Ymmunoflyuorestsentsyya v medytsyne / pod red. E. N. Levytskoy. – M. : Medytsyna, 1997. – 240 c.
Apoptosis of neutrophils / N. A. Maianski, A. N. Maianski, T. W. Kuijpers, D. Roos // Acta Haematol. – 2004. – Vol. 111, № 1–2. – P. 56–66.
Butenko Z. A. Onkoheny – rehulyatory apoptoza v mekhanyzmakh lymfo- y kantseroheneza / Z. A. Butenko // Éksperym. onkolohyya. – 1995. – T. 17. – S. 165–171.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).