Міні-інвазивні транспапілярні втручання в ургентній аб-домінальній хірургії
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2016.3.6786Анотація
Вивчено результати ендоскопічного лікування 2305 хворих з холедохолітіазом та іктерогенними пухлинами періампулярної зони, що перебували на лікуванні у відділі лапароскопічної хірургії та холелітіазу з 2010 до 2016 р. З них малоінвазивні транспапілярні втручання при холедохолітіазі виконано у 1690 хворих, при періампулярних пухлинах – у 615 пацієнтів. Ускладнення після ендоскопічних втручань з приводу холедохолітіазу виникли у 7,5 % хворих, при періампулярних пухлинах – у 11,7 % пацієнтів. Усі транспапілярні втручання виконували в ургентному порядку з метою ліквідації явищ гнійного холангіту та обтураційної жовтяниці.
Посилання
Borysov A. E. Rukovodstvo po khyrurhyy pecheny y zhelchevyvodyashchykh putey : v 2-kh tomakh / A. E. Borysov. – SPb. : Skyfyya, 2003. – T. 2. – 560 s.
Ohorodnyk P. V. Endoskopichna khirurhiya dystalʹnoyi oklyuziyi zahalʹnoyi zhovchnoyi protoky / P. V. Ohorodnyk, A. H. Deynychenko, O. H. Boyko // Ukr. zhurnal maloinvazyvnoyi ta endoskopichnoyi khirurhiyi. – 2014. – T. 18 – S. 19–22.
Almadi M. A. Stenting in Malignant Biliary Obstruction. Gastrointest / M. A. Almadi, J. S. Barkun, A. N. Barkun // Endosc. Clin. N. Am. – 2015. – Vol. 25(4). – P. 691–711.
Malignant biliary obstruction: the current role of interventional radiology / D. Tsetis, M. Krokidis, D. Negru, P. Prassopoulus // Ann. Gastroenterol. – 2016. – Vol. 29(1). – P. 33–36.
Endoscopic stenting for inoperable malignant biliary obstruction: A systematic review and meta-analysis / Pu. L. Zorron, E. G. de Moura, W. M. Bernando [et al.] // World O. Gastroente¬rol. – 2015. – Vol. 21(47). – P. 13374–13385.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).