Періанальний абсцес у пацієнтів із хворобою Крона
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2014.2.4485Анотація
Оцінено фактори, що впливають на виникнення і рецнднвування періанального абсцесу (ПА). Із 144 пацієнтів з хворобою Крона (ХК) з ураженням промежини, ознаками якої були тріщини, нориці, дерматит, у 61 спостерігали принаймні один параректальннй абсцес. На виникнення первинного ПА впливав тип нориці прямої кишки (ішіоректальна — у 73 %, черезсфінктерна — у 50 %, підшкірна — у 25 % хворих, Р=0,02) і наявність глибокої тріщини. Частота рецнднвування у строки спостереження до 2 років становила 54 %, 3 років — 70 %. Рецнднвування ПА рідше спостерігали у пацієнтів із стомою, ніж без такої (відповідно, у 13 та 75 % через 3 роки), та з підшкірним парапроктитом (у 56 %). Нетримання випорожнення і погіршення якості життя пацієнтів при ХК з ураженням промежини в основному є наслідками агресивного місцевого лікування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).