Клiнiко-морфологiчнi змiни дренажних систем яєчка при гострому орхоепiдидимiтi та оптимiзацiя шляхiв їх корекцiї
Анотація
Патогенез розвитку безпліддя внаслідок гострого орхоепідидиміту пов’язаний зі змінами в судинному та лімфатичному руслі яєчка. Ми довели, що стан дренажних систем яєчка впливає на показники сперматограми. Ступінь порушень клітин сперматогенного епітелію також залежить від тривалості та розповсюдженості запального процесу.
Традиційно склалося, що лікування хворих на гострі запальні захворювання яєчка в більшості випадків консервативне. На підставі проведеного клініко-морфологічного дослідження пропонується проводити у всіх випадках гострого орхоепідидиміту хірургічне лікування, яке включає в себе скрототомію, ревізію калитки та яєчка. На нашу думку, доцільно проводити також декомпресію яєчка — розріз білкової оболонки яєчка з обов’язковим дренування порожнини калитки. Ультразвукове дослідження пацієнтів перед та після оперативного втручання, проведене в динаміці, дозволило оцінити наявність патологічних змін у стані ехогенності, структури, об’єму яєчка з придатком та прогнозувати ступінь порушень його дренажних систем.
У віддалені терміни після комплексного (хірургічного та консервативного) лікування гострого орхоепідидиміту порушення дренажних систем яєчка були менш виражені, ніж після консервативного.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).