Ретроспективний аналiз результатiв оперативного лiкування пацiєнтiв iз гострим тромбозом гемороїдальних вузлiв.
Анотація
Проведено ретроспективний аналіз результатів оперативного лікування 53-х хворих із гострим тромбозом гемороїдальних вузлів ІІ—ІІІ ступенів, які перебували на лікуванні в проктологічному відділенні Івано-Франківської обласної клінічної лікарні протягом 2008-2011 рр. Серед них 37 (69,81 %) чоловіків, 16 (30,19 %) жінок, віком від 19 до 69 років, у середньому (40,53±1,61) року. Першу групу склали 28 (52,8 %) хворих, у яких оперативне втручання проводили у перші два дні з часу госпіталізації. У 25 (48,2 %) хворих оперативне лікування проводили після стихання запальних явищ у тромбованих гемороїдальних вузлах і періанальній ділянці, в середньому на (10,64±0,59) день із часу госпіталізації. Основним способом оперативного втручання була гемороїдектомія по Міллігану-Моргану у 2-й модифікації Московського НДІ проктології. Проведення оперативного втручання після стихання гострих запальних явищ дозволило достовірно скоротити терміни застосування знеболювальних препаратів, число ускладнень і строки перебування в стаціонарі в післяопераційному періоді.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).