Травмогенез пошкоджень у вагітних жінок, які отримали політравму.
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2013.3.1828Анотація
У статті висвітлено травмогенез та клініко-епідеміологічні характеристики постраждалих вагітних жінок, які отримали політравму. Виявлено, що перше місце займає побутова травма, причому спричинена кримінальними діями інших осіб, а саме: побиття. На другому місці — ДТП (дорожньо-транспортні пригоди). У структурі ДТП найчастіше травмуються вагітні пасажири, наступні — вагітні водії, потім вагітні пішоходи. Трете місце у структурі травмогенезу у вагітних з політравмою займає падіння з висоти. І на останньому місці — суїцид. Слід зазначити, що за механізмом травми превалює прямий удар, далі кататравма (падіння з висоти), на останньому місці — компресія. Найчастіше політравму отримують вагітні жінки у віці 21—30 років, тобто у найбільш активному фертильному віці.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).