Гостра непрохідність тонкої кишки. Деякі можливі напрямки оптимізації хірургічного лікування
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2022.4.13606Ключові слова:
гостра непрохідність тонкої кишки, медикаментозне лікуванняАнотація
Мета роботи: покращення результатів хірургічного лікування хворих на гостру непрохідність тонкої кишки шляхом оптимізації надання медичної допомоги в стаціонарних умовах.
Матеріали і методи. Проведено комплексне клінічне, інструментальне і лабораторне обстеження 221 хворих на гостру непрохідність тонкої кишки. Визначали індекс коморбідності, ступінь компенсації функціонального стану пацієнта і операційно-анестезіологічний індекс за шкалою ASA.
Результати досліджень та їх обговорення. Використання запропонованого комплексу хірургічної допомоги під час операції і медикаментозної корекції моторики травного каналу після операції дозволило прискорити відновлення моторно-евакуаторної функції шлунка, кишечника після різних типів хірургічного лікування на 2–3 доби, перейти на ентеральне харчування в ранньому післяопераційному періоді, зменшити кількість гнійно-септичних ранових та респіраторних ускладнень і знизити терміни стаціонарного лікування хворих майже на 5 діб. Для підвищення ефективності хірургічного лікування є раннє відновлення моторики тонкої кишки із застосуванням есенціальних фосфоліпідів, антиоксидантів, енергетичних донаторів, препаратів кальцію або його антагоністів залежно від характеру перистальтики в післяопераційному періоді.
Посилання
Li, Z., Shi, L., Zhang, J., Sun, Q., Ming, W., Wang, Z., & Sun, H. (2022). Imaging Signs for Determining Surgery Timing of Acute Intestinal Obstruction. Contrast Media & Molecular Imaging, 9, 2022.
Meier, R.P., de Saussure, W.O., Orci, L.A., Gutzwiller, E.M., Morel, P., Ris, F., & Schwenter, F. (2014). Clinical outcome in acute small bowel obstruction after surgical or conservative management. World Journal of Surgery, 38, 3082-3088.
Menke, H., Klein, A., John, K.D., & Junginger, T.H. (1993). Predictive value of ASA classification for the assessment of the perioperative risk. International Surgery, 78(3), 266-270.
Roffman, C., Buchanan, J., & Allison, G. (2016). Charlson comorbidities index. Journal of Physiotherapy, 62(3).
Thacker, C., Lauer, C., Nealon, K., Walker, C., & Factor, M. (2022). Admitting service and outcome for small bowel obstruction. The American Surgeon, 88(4), 643-647.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).