Основи медичної статистики для науковців-початківців
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2019.2.10423Ключові слова:
статистика, відмінності, достовірність, кореляція, генеральна сукупність, вибірка, перемінніАнотація
Мета роботи: ознайомити науковців-початківців із можливостями медичної статистики. У статті викладено основні, базові терміни та поняття, необхідні для правильного планування статистичних досліджень.
Посилання
Byul Akhim, & Peter Tsefel (2002). SPSS Analiz statisticheskikh dannykh i vosstanovleniye skrytykh zakonomernostey [Analysis of statistical data and restoration of hidden patterns]. Moscow – Saint-Petersburg – Kyiv [in Russian].
Borovikov, B. (2003). STATISTICA Iskustvo analiza dannykh na kompyutere [Art of data analysis on computer]. Moscow – Kiev – Minsk [in Russian].
Maykrosoft. Neyronnye seti. STATISTICA Neural Network [Microsoft. Neuronal nets. STATISTICA Neural Network]. Moscow [in Russian].
Lakin, G.F. (1990). Biometriya [Biometry]. Moskow:Vysshaya shkola [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).