Гнійно-септична патологія заочеревинного простору: досвід діагностики та лікування
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2018.4.9723Ключові слова:
заочеревинних простір, ретроперитоніт, паранефрит, параколітАнотація
У статті проаналізовано результати лікування 67 пацієнтів із гнійними ураженнями заочеревинного простору. Первинний гнійний процес у 10 хворих локалізувався в принирковій клітковині, у 33 – в навколоободовому клітковинному просторі, і у 24 пацієнтів – у власне заочеревинній клітковині.
У 29 пацієнтів (43,2 %) мали місце діагностичні помилки. Зроблено висновок, що обов’язковим методом топічної діагностики гнійників заочеревинного простору має бути рання комп’ютерна томографія із внутрішньовенним контрастуванням. Усім хворим виконано операційні втручання. При хірургічному лікуванні гнійників заочеревинного простору розроблено диференційований підхід до вибору доступу та дренування залежно від їх топографо-анатомічної локалізації та поширення процесу. В результаті проведеного лікування видужали 58 хворих, померли 9 (13,4 %) пацієнтів.
Посилання
Shpizel, R.S., & Yaremchuk, A.Ya. (1985). Ostryye vospalilnyye zabolevaniya kletchatki zabryushinogo prostranstva [Acute inflammatory diseases of the tissue of the retroperitoneal space]. Kyiv: “Zdorovia” [in Russian].
Ganzhiy, V.V., Kolesnik, I.P., Yareshko, N.A., & Marusiy, A.I. (2015). Dinamika razvitiya i osobennosti rasprostraneniya patologicheskogo protsessa v zabryushinom prostranstve pri ostrom pankreatite [Dynamics of development and features of the spread of the pathological process in the retroperitoneal space in acute pancreatitis]. Patologiya – Pathology, 2 (34), 22-25 [in Russian].
Bukhvalov, A.G., Grekova, N.M., & Lebedeva, Yu.V. (2015). Zony pankreaticheskoy agressii i techeniya zabryushinnikh flegmon pri ostrom tyazhelom pankreatite [Pancreatic aggression zones and retroperitoneal phlegmon flow in acute severe pancreatitis]. Fundamentalnyye issledovaniya – Fundamental Research, 1-7, 1329-1333 [in Russian].
Voyno-Yasinetskiy, V. F. (2000). Ocherki gnoynoy khirurgii [Essays on purulent surgery]. Moscow: ZAO “Izdatelstvo Binom” [in Russian].
Gostishchev, V.K. (1996). Operativnaya gnoynaya khirurgiya [Operative purulent surgery]. Moscow: “Meditsina” [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).