Клінічний випадок защемленої ретростернальної грижі
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2018.2.8852Ключові слова:
діафрагмальна грижа, парастернальна грижа, ретрокостостернальна грижа, ретростернальна грижа.Анотація
У статті висвітлено досвід успішного хірургічного лікування рідкісного випадку защемлення ретростернальної грижі в умовах хірургічного стаціонару Волинської обласної клінічної лікарні.
У відділення абдомінальної та ендокринної хірургії Волинської обласної клінічної лікарні госпіталізована хвора Н.,1968 р.н. зі скаргами на болі в епігастрії вираженого характеру, нудоту, одноразове блювання, затримку випорожнень та газів, здуття живота. Після короткочасної підготовки виконано операційне втручання – верхньосерединна лапаротомія. При ревізії виявлено дефект у ретростернальному відділі діафрагми до 7,0 см в діаметрі, в якому защемлений великий сальник та частково (одна стінка) попереково-ободова кишка. Різновидом діафрагмальних гриж являються парастернальні грижі, які зустрічаються порівняно рідко, складають від 2 до 6 % всіх діафрагмальних гриж. Парастернальні грижі, у свою чергу, поділяються на ретрокостостернальну та ретростернальну грижі.
Посилання
Petrovskiy, B.V. (1995). Khirurgiya diafragmy [Surgery of the diaphragm]. Moscow: Meditsina [in Russian].
Littmann, I. (1970). Bryushnaya khirurgiya [Abdominal surgery]. Budapesht [in Russian].
Itala, E. (2007). Atlas abdominalnoy khirurgii [Atlas of abdominal surgery]. Moscow [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).