Клінічний випадок ускладненого перебігу дивертикульозу товстої кишки
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2017.2.7627Ключові слова:
дивертикульоз товстої кишки, дивертикуліт, перфорація, кровотеча, внутрішня та зовнішня кишкові фістули.Анотація
Дивертикулярна хвороба, або дивертикульоз товстої кишки (ДТК), – це захворювання, що супроводжується утворенням поодиноких чи множинних грижоподібних випинань слизової оболонки крізь м’язовий каркас за межі контурів стінки кишки. Частота ДТК становить від 7 до 24 %. Серед ускладнень перебігу ДТК виділяють дивертикуліт, перфорацію, кровотечу, внутрішні та зовнішні кишкові нориці. Представляємо власний досвід лікування ускладненого атипового перебігу ДТК.
Посилання
Zakharash, M.P. (2006). Khirurhiia [Surgery]. Kyiv: Medytsyna [in Ukrainian].
Fedorov, V.D. (1996). Proktologiya [Proctology]. Moscow: Meditsyna [in Russian].
Hrebneva, A.L., & Myahkova, L.P. (1994). Bolezni kishechnika (sovremennye dostizheniya v diagnostike i terapii) [Diseases of the intestine (modern achievements in diagnostics and therapy)]. Moscow: Meditsyna [in Russian].
Fedorov, V.D. (1994). Klinicheskaya operativnaya koloproktologiya [Clinical operative coloproctology]. Moscow: Meditsyna [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).