Безпосередні та перші віддалені результати хірургічного лікування ускладнених форм хронічного панкреатиту з протоковою гіпертензією
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2778.2014.2.4474Анотація
Впродовж 2009—2014 pp. прооперовано 57 хворих на ускладнені форми хронічного панкреатиту з протоковою гіпертензією. До першої групи включили 45 хворих, яким виконали відкриті операційні втручання. До другої групи включили 12 хворих, яким провели ендоскопічні транспаїгілярні втручання на протоці підшлункової залози. Поздовжню панкреатосюностомію виконали у 28 (62,2 %) хворих, операцію Фрея — у 16 (35,6 %), операцію Бегера у бернськіїї модифікації — в 1 пацієнта. Померли 2 (4,4 %) хворих. При ендоскопічних втручаннях вірсунголітоекстракцію з попередньою балонною пневмодилатаціею без стентування протоки підшлункової залози проведено у 4, стентування з балонною пневмодилатаціею при стриктурах протоки підшлункової залози — у 6, стентування при дефекті протоки підшлункової залози — у 2 хворих. Всі хворі живі. Після застосування відкритих методів хірургічного лікування добрі і задовільні результати відзначили у 66,6—94,3 % пацієнтів, зменшення больового синдрому — у 38,9—77,8 %, стійкий клінічний ефект — у 75 % хворих. Після ендоскопічних транспапілярних втручань добрі і задовільні результати відзначили у 100 % хворих, зменшення больового синдрому — у 83,3—100 %, стійкий клінічний ефект — у 100 %, відсутність потреби у проведенні відкритого втручання — у 100 % хворих.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).