Хiрургiчне лiкування варикозного розширення малої пiдшкiрної вени у пацiєнтiв, якi перенесли флебектомiю великої пiдшкiрної вени.
Анотація
Рецидив варикозної хвороби вен нижніх кінцівок у 18,9 % пацієнтів після видалення великої підшкірної вени формується в системі малої підшкірної вени, що пов’язано із формуванням неспроможності сафено-поплітеального співустя, стовбура малої підшкірної вени та гомілкових перфорантних вен. Проаналізовано результати обстеження та лікування 54 хворих із рецидивом варикозної хвороби вен нижніх кінцівок у системі малої підшкірної вени. Із них 33 пацієнти госпіталізовані до відділення судинної хірургії з приводу гострого варикотромбофлебіту в басейні малої підшкірної вени, 21 хворий—з приводу варикозної хвороби. Пацієнтам проведено ретельне ультразвукове кольорове дуплексне ангіосканування венозної системи нижніх кінцівок із вивченням гемодинаміки в системі поверхневих, глибоких та перфорантних вен. Вивчено анатомічні варіанти взаємовідношення малої підшкірної вени, сафено-поплітеального співустя та суральних вен, стан гемодинамічно значимих бокових гілок малої підшкірної вени. При ультразвуковому дослідженні перфорантних вен виявлено неспроможність вен задньої, задньомедіальної та латеральної груп гомілки і задньолатеральної групи стегна. У хворих із гострим варикотромбофлебітом вивчили протяжність тромботичного процесу, його можливе поширення через перфоранти та співустя на підколінну вену, задні великогомілкові вени, литкові вени, цілеспрямовано виявляли ознаки емболонебезпеки тромбів і на основі цього обирали адекватний об’єм операційного втручання. На основі результатів дослідження венозної системи обрано адекватний об’єм хірургічного лікування, основними завданнями якого були ліквідація джерел тромбоемболічних ускладнень в сафено-поплітеальному співусті, глибоких та перфорантних венах гомілки, при необхідності детальна ревізія субфасціального простору, видалення джерел патологічного рефлюксу в системі малої підшкірної вени та варикозно змінених конгломератів підшкірних вен.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
а. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
в. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
г. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).