Клiнiко-морфологiчнi змiни дренажних систем яєчка при гострому орхоепiдидимiтi та оптимiзацiя шляхiв їх корекцiї

Автор(и)

  • В. М. Байбаков

Анотація

Патогенез розвитку безпліддя внаслідок гострого орхоепідидиміту пов’язаний зі змінами в судинному та лімфатичному руслі яєчка. Ми довели, що стан дренажних систем яєчка впливає на показники сперматограми. Ступінь порушень клітин сперматогенного епітелію також залежить від тривалості та розповсюдженості запального процесу.

Традиційно склалося, що лікування хворих на гострі запальні захворювання яєчка в більшості випадків консервативне. На підставі проведеного клініко-морфологічного дослідження пропонується проводити у всіх випадках гострого орхоепі­дидиміту хірургічне лікування, яке включає в себе скрототомію, ревізію калитки та яєчка. На нашу думку, доцільно про­водити також декомпресію яєчка — розріз білкової оболонки яєчка з обов’язковим дренування порожнини калитки. Ультразвукове дослідження пацієнтів перед та після оперативного втручання, проведене в динаміці, дозволило оцінити наявність патологічних змін у стані ехогенності, структури, об’єму яєчка з придатком та прогнозувати ступінь пору­шень його дренажних систем.

У віддалені терміни після комплексного (хірургічного та консервативного) лікування гострого орхоепідидиміту пору­шення дренажних систем яєчка були менш виражені, ніж після консервативного.

##submission.downloads##

Опубліковано

2013-11-29

Як цитувати

Байбаков, В. М. (2013). Клiнiко-морфологiчнi змiни дренажних систем яєчка при гострому орхоепiдидимiтi та оптимiзацiя шляхiв їх корекцiї. Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, (3). Retrieved із https://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/surgery/article/view/1971

Номер

Розділ

З ДОСВІДУ РОБОТИ