Латентний перебіг звичного вивиху плеча на тлі травматичного ушкодження плечового сплетення
DOI:
https://doi.org/10.11603/2414-4533.2022.4.13621Ключові слова:
вивих, перелом ключиці, плечове сплетення, діагностикаАнотація
У короткому повідомленні описано рідкісний випадок прихованого перебігу вивиху плечового суглоба на тлі тотального ушкодження плечового сплетення та перелому ключиці, яке випадково діагностували на четвертому місяці лікування. Особливість даного випадку в тому, що мускулатура навколо плечового суглоба, так звана м’язова манжетка, втратила свій тонус, що зумовило нестабільність плечової кістки з наступним вивихов у плечовому суглобі. Оскільки вся увага була зосереджена на лікуванні перелому ключиці, особливої уваги на співвідношення у плечовому суглобі не надавали. Невправлений вивих плеча, ушкодження плечового сплетення зумовили значні функціональні розлади правої руки, які після такого тривалого терміну підлягають складній реконструкції з незавжди бажаними результатами.
Посилання
Holky, H.H., Buryanova, O.A., & Klymovytskoho, V.N. (2014). Traumatolohiya ta ortopediya: pidruchnyk dlya stud. vyshchykh navch. zakladiv [Traumatology and orthopedics: textbook for students. higher education institutions]. Vinnytsya: Nova Knyha [ in Ukrainian].
Warwick, D., Dunn, R., Melikyan, E., & Vadher. Y. (2009). Hand Surgery. Oxford specialist handbooks in surgery. Oxford University Press.
Frank H. Netter (2018). Atlas of Human Anatomy. Elsevier.
Tsymbaliuk, V.I., Haiko, H.V., Sulii, M.M., & Strafun, S.S. (2001). Khirurhichne likuvannia ushkodzhen plechovoho spletennia [Surgical treatment of injuries of the humeral plexus]. Ternopil: TDMU “Ukrmedknyha” [ in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).