ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СТВОРЕННЯ ТАБЛЕТОК НА ОСНОВІ СУХОГО ПОРОШКУ БІОМАСИ FLAMMULINA VELUTIPES
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2018.4.9690Ключові слова:
Flammulina velutipes, таблетки, фармако-технологічні властивостіАнотація
Мета роботи. Вивчити фармако-технологічні властивості грануляту та таблеток на основі сухого порошку біомаси (СПБ) Flammulina velutipes, розробити склад та технологію засобу.
Матеріали і методи. Дослідження фармако-технологічних властивостей грануляту та таблеток (ситовий аналіз, насипна густина, насипна густина після усадки, показник стисливості, коефіцієнт Гауснера, сипкість таблеткової маси, середня маса, стійкість до роздавлювання, стираність та розпадання таблеток) проводили відповідно до вимог Держаної фармакопеї України 2 видання.
Результати й обговорення. Визначені фармако-технологічні параметри грануляту свідчать про хороші значення насипної густини, насипної густини після усадки, показника стисливості, коефіцієнта Гауснера та сипкості. Проміжний продукт піддається процесу таблетування з одержанням якісного готового продукту із задовільним зовнішнім виглядом (плоскоциліндричні таблетки з фаскою, жовтувато-білого кольору із коричневими вкрапленнями, висотою 4 мм, діаметром 10 мм), сталою середньою масою (1,0 г) та міцністю (68 N).
Висновки. Досліджено фармако-технологічні властивості таблеткової маси (грануляту) та таблеток СПБ F. velutipes (ситовий аналіз, насипна густина, насипна густина після усадки, показник стисливості, коефіцієнт Гауснера, сипкість, однорідність маси, стійкість до роздавлювання, стираність та розпадання). Розроблено склад та технологію таблеток на основі СПБ F. velutipes, вивчено фармако-технологічні показники їх якості, розроблено технологічну блок-схему промислового виробництва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).