ВПЛИВ РІЗНОМЕТАЛЬНИХ (Мg, Сo) БІС(ЦИТРАТО)ГЕРМАНАТІВ (СТАНАТІВ) НА ЗМІНИ М’ЯЗОВОГО ТОНУСУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2014.4.3475Анотація
в роботі досліджували вплив нових координаційних сполук - різнометальних (Мg, Со) біс(цитрато)германатів (станатів) - на зміну м’язового тонусу щурів в тестах «стрижня, що обертається» та підведеної під кутом 80° сітки. Отримані дані свідчать, що м’язовий тонус щурів був змінений під впливом усіх досліджуваних біологічно активних речовин. Міорелаксантний ефект тривав протягом усього терміну спостереження, найефективнішим виявився кобальт біс(цитрато)германат. Решта сполук розташувалися в такій послідовності: магній біс(цитрато)германат > кобальт біс(цитрато)станат > магній біс(цитрато)станат. Дослідження показали, що сполуки впливають на активність утворень довгастого та спинного мозку, які визначають функціональну активність м’язів, а також моторних відділів кори мозку, що детермінують складно- орієнтовані рефлекторні реакції.##submission.downloads##
Опубліковано
2015-02-09
Як цитувати
Матюшкіна, М. В. (2015). ВПЛИВ РІЗНОМЕТАЛЬНИХ (Мg, Сo) БІС(ЦИТРАТО)ГЕРМАНАТІВ (СТАНАТІВ) НА ЗМІНИ М’ЯЗОВОГО ТОНУСУ. Фармацевтичний часопис, (4). https://doi.org/10.11603/2312-0967.2014.4.3475
Номер
Розділ
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).