КЛІНІКО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ ТЕНДЕРНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2014.4.3472Анотація
у статті представлено результати клініко-економічного та структурного аналізів тендерних закупівель лікарських препаратів, що здійснювалися протягом 2009-2013 рр. у рамках виконання державних гарантій з організації фармацевтичного забезпечення онкологічних хворих за програмою «Онкологія». За результатами інтегрованого АВС/УЕІМ-аналізу доведено домінування у структурі закупівель за вартісним показником препаратів з групи Е («важливі») та ліків зі статусом А/Е. Встановлено відсутність у закупівлях препаратів з групи N («неважливі»), що вказує на дотримання норм діючого законодавства, яке регулює питання організації фармацевтичного забезпечення онкологічних хворих за держані кошти. Характер структурних зрушень у тендерних закупівлях ліків та наявність на перших позиціях за вартісним показником високовартісних оригінальних препаратів протипухлинної дії зумовлює необхідність впровадження оцінки технологій охорони здоров’я як сучасного інструментарію задля прийняття раціональних управлінських рішень в організації фармацевтичного забезпечення онкологічних хворих за державними цільовими програмами.##submission.downloads##
Опубліковано
2015-02-09
Як цитувати
Панфілова, Г. Л. (2015). КЛІНІКО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СТРУКТУРНИЙ АНАЛІЗ ТЕНДЕРНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ В УКРАЇНІ. Фармацевтичний часопис, (4). https://doi.org/10.11603/2312-0967.2014.4.3472
Номер
Розділ
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ АПТЕЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).