ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ АСОРТИМЕНТУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ З АДАПТОГЕННОЮ ТА ЗАГАЛЬНОТОНІЗУВАЛЬНОГО АКТИВНІСТЮ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2014.4.3468Анотація
однією з провідних проблем сучасної медицини є розробка лікарських засобів (ЛЗ) для попередження розвитку патологічнихзмін в організмі, які викликані різними розладами адаптації, віковими змінами. Велика увага приділяється створенню нових або удосконаленню існуючих ЛЗ на природній основі, що матимуть високу біологічну активність, надійний ступінь безпечності та ефективності. Досліджували асортимент та розвиток вітчизняного фармацевтичного ринку ЛЗ з адаптогенною та загальнотонізувальною активністю. Обґрунтовано доцільність розширення найменувань шляхом удосконалення складу широковідомого ЛЗ з кверцетином. Спостереження здійснювали на підставі контент-аналізу офіційних джерел інформації про ЛЗ з адаптогенною та загальнотонізувальною активністю: Державний реєстр лікарських засобів України, Довідник Компендіум, Ях- Іпсіех-класифікатор ЛЗ.
Згідно з дослідженнями, на фармацевтичному ринку України станом на 2014 рік представлені 75 позицій ЛЗ з урахуванням всіх форм випуску. Результати щодо співвідношення форм випуску означених ЛЗ доводять, що рідкі лікарські форми з означеною активністю займають найбільший сегмент. Також вітчизняні ЛЗ займають меншу частину порівняно з імпортними досліджуваної групи. Асортимент вітчизняних ЛЗ досліджуваної групи в більшості рослинного походження і випускається у рідкій формі (настойки, екстракти тощо). Це не є зручним у застосуванні та існує вірогідність помилки у дозуванні. Отже, встановлена актуальність створення ЛЗ у твердій формі з широкою фармакологічною активністю шляхом удосконалення складу відомого ЛЗ «Квертин» при поєднанні його з сухим екстрактом вівса посівного.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).