ВПЛИВ СУМАРНОГО ВОДНОГО ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ КУКУРУДЗИ НА ЕКСУДАТИВНЕ ЗАПАЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.11603/2312-0967.2007.3.3181Анотація
Подано результати вивчення впливу сумарного водного екстракту листя кукурудзи на ексудативне запалення. Показано виражену протизапальну дію сумарного водного екстракту листя кукурудзи на моделях карагенінового, зимозанового та формалінового запалення. На моделі карагенінового набряку сумарний водний екстракт листя кукурудзи проявив найбільш виражену протизапальну дію в дозах 30 та 40 мг/кг, на моделі зимозанового набряку - в дозах 30 та 50 мг/кг та на моделі формалінового набряку - 30 та 40 мг/кг. З огляду на це, ми зробили висновок, що найбільш активно сумарний водний екстракт листя кукурудзи впливає на різні механізми запального генезу і не поступається препаратам порівняння за активністю (альтану та вольтарену) в дозі 30 мг/кг. Отримані дані свідчать про перспективність подальшого вивчення сумарного водного екстракту листя кукурудзи як протизапального засобу рослинного походження.##submission.downloads##
Опубліковано
2014-07-21
Як цитувати
Кононенко, А., & Малоштан, Л. (2014). ВПЛИВ СУМАРНОГО ВОДНОГО ЕКСТРАКТУ ЛИСТЯ КУКУРУДЗИ НА ЕКСУДАТИВНЕ ЗАПАЛЕННЯ. Фармацевтичний часопис, (3). https://doi.org/10.11603/2312-0967.2007.3.3181
Номер
Розділ
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі .
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).